KĀ IKDIENĀ SAMAZINĀT IEPAKOJUMA APJOMU

by Redaktors, 2013. gada 10. oktobris
  Izmanto savu termokrūzi! Daudzās kafejnīcās tavu karstā dzēriena krūzi piepildīs bez papildu maksas, tādā veidā samazinot vienreizlietojamo polistirola kafijas krūžu un to plastmasas vāciņu daudzumu.
  Ikdienā izmanto vairākkārt lietojamu, nerūsējoša tērauda dzērienu pudeli plastmasas pudeļu vietā.
  Iepērkoties izmanto savu iepakojamo materiālu (kastītes, konteinerus, burkas, maisiņus), lai samazinātu jaunu kārbu, kartona un plastmasas maisiņu patēriņu. Izmanto savas līdzpaņemtos konteinerus arī sveramiem produktiem, jo veikala darbinieks var iepriekš nosvērt tavu taru un tikai pēc tam to piepildīt ar produktiem, ko esi izvēlējies.
  Izvēlies svaigos augļus un dārzeņus, nevis konservētos vai saldētos produktus, kas pieejami bundžās, plastmasas maisiņos un kastītēs.
  Izvēloties produktus, kuru iepakojums sastāv no viena veida materiāla! Tas padarīs vienkāršāku iepakojuma šķirošanu pārstrādei.
  Samazini vieglās plastmasas maisiņu patēriņu! Latvijā šos čaukstošos bezmaksas maisiņus nepārstrādā, tāpēc tie nonāk atkritumu poligonos un paliek tur simtiem gadu!
  Bezmaksas vieglās plastmasas maisiņus izmantot atkārtoti, tādā veidā tu samazināsi jaunu maisiņu patēriņu.
  Centies nepirkt t.s. uzkodu izmēra produktus mazos fasējumos, to vietā izvēlies lielos iepakojumus un iegādājies produktus uz svara. Šādi tu samazināsi ne tikai iepakojuma daudzumu, bet arī savus izdevumus.
  Centies atteikties no fasētiem produktiem! To iepakojums veidos nevajadzīgu atkritumu daudzumu tavās mājās un atstās negatīvu ietekmi uz dabu.
  Ja iegādājies fasētos produktus, izvēlies tādus, kuru iepakojums ir vai nu otrreiz pārstrādājams vai izmantojams vairākkārt. Piemēram, iepakojumu no stikla, metāla vai papīra.
  Izmanto auduma iepirkuma maisiņus! Lieto tos arī augļu un dārzeņu iegādei. Ja esi bez iepirkuma maisiņa, centies nepirkt daudz produktu. Ņem līdzi savu iepirkšanās somu pat tad, ja neplāno veikt pirkumus.
  Ikdienā izmanto auduma nevis papīra salvetes!
  
Mazgājot zaļumus, izmanto salātu žāvētāju, nevis papīra dvieļus zaļumu nosusināšanai.
  Vienreizlietojama kafijas filtra vietā izmanto auduma, metāla vai zelta pārklājuma filtrus, kā arī izmanto beramo nevis porcijās sadalīto kafiju.
  Gatavo tīrīšanas līdzekļus pats! Tādi produkti kā etiķis, soda un citrons ievērojami samazinās dažādu plastmasas pudelēs iepakotu tīrīšanas līdzekļu patēriņu, kā arī būs nekaitīgi apkārtējo veselībai un dabai.
  Gatavo ēdienu pats! Pusfabrikāti, saldēti un konservēti ēdieni ne tikai ir zaudējuši savu uzturvērtību, bet to iepakojums var būt kaitīgs veselībai. Piemēram, konservu bundžu iekšpuses pārklājums satur BPA (Bisfenolu A) – ķīmisku savienojumu, kas negatīvi ietekmē veselību.
  Tējas baudīšanai izvēlies beramo tēju, nevis fasēto tēju maisiņos!

Nav komentāru


Uzraksti komentāru!

Your email address will not be published Required fields are marked *

 

*