Gatavošanās videi draudzīgam piknikam

Gatavošanās videi draudzīgam piknikam

by Mājas lapas moderators, 2017. gada 15. jūnijs

Šā gada 19. jūnijā “homo ecos:” sadarbībā ar  Igaunijas Zaļo kustību un Tartu Vides izglītības centru organizēja vienreizīgu pasākumu “Gatavošanās videi draudzīgam piknikam”. Pasākums  notika “Free Riga” mājas Dzirnavu 27 pagalmā un pasākuma fotogaleriju vari apskatīt mājas lapas foto krātuvē.

Dodoties piknikā vai rīkojot dārzasvētkus, vieglu roku mēdzam izmantot dažādus vienreizējus plastmasas piederumus. Nereti pēc tam redzam tos mētājamies ezermalās vai ceļmalas grāvjos, mežā vai jūras krastā. Plastmasas ražošanā tiek izmantota nafta, kas ir neatjaunīgs dabas resurss, turklāt Latvijā ne visus plastmasas veidus pārstrādā, līdz ar to liela daļa vienreizlietojamo trauku nonāk apglabāšanai poligonos. Lai vasaras pasākumi būt vienreizīgi, nevis vienreizēji, “homo eocs:” aicina atteikties no plastmasas piederumu lietošanas un piknika piederumus veidot savām rokām no videi draudzīgiem materiāliem.

Vienreizīga pasākuma laikā tā apmeklētāji kopā ar meistariem varēja sagatavot savu piknika piederumu komplektu. Kopā ar stikla mākslinieci Martu Ģibieti tapa glāzes no stikla pudelēm, tekstilmāksliniece Annele Slišāne ierādīja, kā ērtākai sēdēšanai darināt deķus no t-krekliem, kopā ar “homo ecos:” aktīvistiem tika gatavotas bišu vaska drānas uzkodu iesaiņošanai, pīti tīkliņi no auklas un darinātas raibas piknika kastes. Dalībnieki  varēja ņemt līdzi savus materiālus: tukšās pudeles ar notīrītām etiķetēm, t-kreklus vai citu trikotāžas apģērbu, kas vairāk neder nēsāšanai, neslīdošu auklu, kartona kastes un kokvilnas auduma atgriezumus. Ja mājās neatradās nekas lieks jaunradei, varēja izmantot “homo ecos:” sarūpētos izejmateriālus.

Pasākumu vadīja improvizācijas teātra aktieris Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens.

Ar gatavošanos videi draudzīgam piknikam tika aizsākta plašāka informatīvā kampaņa par videi draudzīgu rīcību brīvdabas pasākumos Latvijā un Igaunijā. Igaunijas Zaļās kustības pārstāve Kai Allikas norādīja: “Vasara ir laiks, kad aktīvi apmeklējam mūzikas festivālus brīvā dabā un rīkojam svētkus arī paši. Lai samazinātu ietekmi uz vidi, aicinām sabiedrību rīkoties pārdomāti — doties uz pasākumiem ar velosipēdu vai sabiedrisko transportu, uzturā izvēlēties vietējo un sezonālo pārtiku, radīt iespējami maz atkritumu un šķirot tos pārstrādei. Vienreizlietojamo plastmasas priekšmetu samazināša, aizstājot tos ar ilgtermiņā lietojamiem materiāliem, sniedz iespēju gan radoši darboties, gan arī samazināt atkritumu apjomu.”

Pasākums tiek organizēts Igaunijas – Latvijas programmas 2014 – 2020 projekta “Zaļie publiskie pasākumi – izpratnes veicināšana par resursu taupību un atkritumu samazināšanu publiskajos pasākumos Latvijā un Igaunijā” ietvaros sadarbībā ar Igaunijas Zaļo kustību (MTÜ Eesti Roheline Liikumine) un Tartu Vides izglītības centru (SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus). Publikācija atspoguļo autora viedokli. Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde nav atbildīga par informācijas saturu un tās pielietojumu.        

Nav komentāru


Uzraksti komentāru!

Your email address will not be published Required fields are marked *

 

*