Pasākums “Atbrīvo Modi!”

Pasākums “Atbrīvo Modi!”

by Redaktors, 2018. gada 19. janvāris

Šā gada 20. janvārī, sestdien, no pulksten 14.00 biedrības “homo ecos:” apmācības “Esi pirmais, kur citi būs rīt” un kustības “DARE” iniciatores aicina uz pasākumu “Atbrīvo modi”, kur būs gan mantu labošana, drēbju apmaiņa, radošās darbnīcas, interaktīva ekspozīcija un filmas “Patiesā cena” (The True Cost) seanss. Pasākums notiks Kaņepes Kultūras centrā (Skolas iela 15, Rīga). Aicinām pasākumā piedalīties medijus un radošās aktivitātēs darboties gribētājus.

Apģērbs ir ikkatra cilvēka neatņemama dzīves sastāvdaļa. Bet tajā diemžēl slēpjas ļoti daudz nevienlīdzības, negodīguma un nenovērtētas cilvēku dzīves, kas par neiedomājami zemu atalgojumu, neētiskos darba apstākļos darina apģērbu, ko esam ieraduši iegādāties tik pazīstamajos zīmolu veikalos. Apģērbs aiz sevis slēpj ļoti lielu globālo piesārņojumu, tas ieņem otro vietu uzreiz aiz naftas ražotnes, ko noslēpt vairs neizdodas. Ir laiks godīgākiem ikdienas dzīves lēmumiem apģērba iegādes izvēlē.

Šis pasākums ir domāts visiem, kas vēlas uzzināt un atklāt, kā darbojas apģērbu industrija un, kas aiz tās slēpjas.

Pasākuma norise

18:00
Režisora Endrjū Morgana (Andrew Morgan) dokumentālā filma “Patiesā cena” (The True Cost).Filma stāsta par to, ko velkam mugurā, kas un kā šo apģērbu ražo, kādus pēdas nospiedumus aiz sevis tas atstāj, un atbild uz jautājumu kādēļ apģērba cena krītās, bet tā negatīvā globālā ietekme uz apkārtējo vidi un cilvēku tikai aug un aug. Filma rosina pārdomāt ne tikai savus ikdienas ieradumus apģērba izvēlē, bet arī pasaulē pastāvošo nevienlīdzību un, cik liela ietekmes daļa no tās mēs esam. Filma veicina sabiedrības informētību un kritiskāku attieksmi pret apģērba industrijas darbību.

Filmas treileris šeit.

14.00-18.00
Repair Cafe Rīga, Thrifting un Tapa – radošā darbnīca un drēbju maiņa.
Šīs organizācijas piedāvā nākt uz pasākumu ar savu apģērbu, kas skapī krāj putekļus un sniegt tam jaunu saimnieku, kā arī pašiem tikt pie jauna apģērba. Būs iespēja uzlabot, salabot un papildināt jau savu esošo apģērbu, izmantojot palīdzību arī no mūsu ekspertēm pie šujmašīnām.

Foto studija un intervija.
Foto studijā būs iespēja fotografēties ar pasākuma laikā jauniegūto vai savu uzlaboto apģērbu. Kā arī tēmas ietvaros brīvprātīgi piedalīties intervijā, atbildot uz dažādiem jautājumiem, vai vienkārši izsakot viedokli, vai pārdomas par šo tēmu, ja tādas ir.

DARE – ekspozīcija, kas sniegs izglītojošus, bet šokējošus faktus par modes industrijas aizkulisēm.

DARE mērķis ir veicināt sabiedrības apziņu par modes industrijas darbību, kā arī rast risinājums ilgtspējīgākai modei un ikdienas lēmumiem, iepērkoties. Lai arī šķiet, ka dzīvojam mierīgu dzīvi, esam nodrošināti ar svarīgākajām nepieciešamības lietām un varam elpot svaigu gaisu, tomēr mūsu ikdienas darbības ietekmē pasauli mums apkārt. Varbūt vēl nejūtam pesticīdu smaku mūsu jūrā, bet tas nenozīmē, ka šis piesārņotais ūdens neplūst pie mums. Ekspozīcija ļaus aplūkot mūsu apģērbu daudzveidību, bet arī ļaus uzzināt tā neglīto un šokējošo pusi.

Plašāka informācija Facebook.

Pasākums tiek organizēts biedrības „homo ecos:” projekta „Esi pirmais, kur citi būs rīt” ietvaros ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

 

Kontaktinformācija:
Dace Līga Saukuma
dicoley113@gmail.com
t. 26492225
www.homoecos.lv

Nav komentāru


Uzraksti komentāru!

Your email address will not be published Required fields are marked *

 

*