Eko turbulence 2

Eko turbulence 2 ir jauniešu iniciatīva, kas notika vairāk nekā gadu un kuras laikā varēja doties pārgājienos un ekspedīcijās, uzzināt, kas atrodams kosmētikā un kā stādīt augus un vēl daudz citu gudrību.

Projekta mērķis ir ar interesantu un aizraujošu aktivitāšu palīdzību veicināt dažādu tautību Latvijā dzīvojošu jauniešu un plašākas sabiedrības izpratni par zaļās ekonomikas, videi draudzīgas uzņēmējdarbības, ilgtspējas un dabas aizsardzības tematiem, kā arī mudināt sabiedrību aktīvi iesaistīties ar šo tematu saistītu problēmu risināšanā.

PROJEKTA GALVENĀS AKTIVITĀTES

 Divu dienu apmācība, kurā radošos un interesantos veidos iemācīties un uzzināt jaunas lietas par dažādiem vides aspektiem, ilgtspējas attīstību un eko dizainu, resursu lietderīgu izmantošanu, kā arī apgūt dažādas ar vides aktīvismu (pasākumu veidošana, informācijas izplatīšana, sociālo mediju izmantošana u.c.) saistītas prasmes un iemaņas.
 
Kafija ar politiķiem. 
  Radošā darbnīca “Atklāj kladīšu pārvērtības”.
  Māla darbnīca.
  Cirka darbnīca bērnu namā “Vita”.
  
Ķekatu Masku darbnīca.
  Radošā darbnīca “Sieviešu noslēpumu pēcpusdiena”.
  
Radošā darbnīca – Apģērba otrā dzīve. 
  “
Sarkandaugavas strādnieku svētku ietvaros organizētas radošās darbnīcas.
  
Stādīšanas darbnīca bērnu nams  „Vita”.
  
Ekspedīcija uz Cenas un informatīvs materiāls par purviem.
  
Eko-velo orientēšanās pa Rīgu (ar dažādiem uzdevumiem).
  
Eko zemnieku saimniecību apmeklēšana (z/s Indrāni un „Lauku tējas“ saimniecība.
  
Filmu vakars “Earthlings”.
  Lekcija un praktiska darbošanās – Kas atrodams Tavā kosmētikā?
  
Lekcija un praktiska darbošanās – Zemes Diena – Urbānās Dārzniecības Darbnīca.
  
Noslēguma pasākums.

PROJEKTA ĪSTENOŠANAS LAIKS

01.05.2013 – 31.12.2013

PROJEKTA ĪSTENOTĀJI

Kampaņa norisinājās projekta “Glokalizācija – vietējā atslēga globālai attīstībai. Eiropas gads attīstībai 2015 un ES Prezidentūras projekts Latvijas ES Prezidentūrai 2015” ietvaros. Projekta ieviešanu finansiāli atbalsta Eiropas Savienība (90%), Sabiedrības integrācijas fonds (5,42%) un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija (4,58%). Projektu īsteno Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) sadarbībā ar trim biedru organizācijām – “homo ecos:”, Latvijas Zemnieku federāciju un Latvijas Lauku forumu. Projekta ietvaros paredzēta virkne pasākumu, lai vairotu iedzīvotāju izpratni par attīstības sadarbības jautājumiem un jo īpaši par individuālās rīcības ietekmi uz globāliem procesiem. Vairāk informācijas – www.lapas.lv.Kampaņas atsevišķas aktivitātes tiek līdzfinansētas no projekta “Lokālā rīcība globālai attīstībai”, kuru finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

PROJEKTA VADĪTĀJA