European Youth Meeting

2011. gada gada vasarā no 19. līdz 24. jūlijam notika European Youth Meeting 2011 for Sustainable Development, kur “homo ecos:” pārstāvēja Zanda Skuja.

Lūk, viņas stāsts par to, kas tur notika:

“Tā kā pasaules lielākā iedzīvotāju daļa patlaban ir jaunā paaudze, tad jauniešu organizācijām likās ļoti būtiski izteikt arī savas domas par to un sniegt savu ieguldījumu. Ar šādu domu šī gada vasarā no 19. līdz 24.jūlijam notika European Youth Meeting 2011 for Sustainable Development, kurā tikās jaunieši no visas Eiropas un pārstāvji arī no Āzijas un Āfrikas. Šī pasākuma mērķis bija ne tikai pārspriest zaļo dzīvesveidu vai ilgtspējīgu attīstību, bet arī stiprināt jaunatnes balsi un ietekmi uz ilgtspējīgas attīstības procesiem pasaulē.

Vairāk nekā simts jauniešu šo dienu laikā sadalījās sešās darba grupās un katra iztirzāja gan problēmjautājumus, gan izskatīja labākos praktiskos piemērus pasaulē, gan izvirzīja savus mērķus, kas būtu jāsasniedz un jāietver gala deklarācijā. Darba grupas bija sekojošas – dabas resursi, ilgtspējīgas attīstības izglītība, pilsētvides attīstība, atkritumu apsaimniekošana, lauksaimniecība, sociālā labklājība un atjaunojamā enerģija. Papildus karstām diskusijām un garām sesijām darba grupās jaunieši arī apguva dažādas iemaņas un guva informāciju tehniskajās darba grupās. Arī tajās tika izskatīts plašs tēmu loks, sākot no zinātniski informatīvas lekcijas par saules baterijām līdz apmācībām, kā veidot savu kampaņu, lai sasniegtu savus mērķus attiecībā uz Rio+20, un citos gadījumos. Papildus nopietnajam darbam šī bija lieliska iespēja gan iepazīties ar citām organizācijām, jauniešu aktivitātēm un arī pašiem nodarboties ar mazliet neierastām lietām, piemēram, kļūt par režisoriem, komponistiem, horeogrāfiem un video montieriem, apspēlējot dažādas ilgtspējīgas attīstības tēmas. Viens no publiski pieejamajiem piemēriem atrodams šeit.”

Interesentiem, kas lasa angliski un kam interesē, kā tur gāja vairāk no personiskās puses, var palasīt šeit.