Klimata elements

“Klimata pārmaiņas” un “vides aktīvisms” ir tēmas, kas nereti ir apspriestas dažādos kontekstos. Taču ko tas īsti nozīmē praktiski? Kā klimata pārmaiņas izpaužas mūsu ikdienas dzīvē? Vai mēs paši varam kaut ko darīt, lai tās apturētu? Un kā varam iesaistīties vides aizsardzības kustībā, kļūt aktīvāki un zaļāk domājoši?
Tieši tādēļ ir tapis šis projekts – lai no vārdiem nokļūtu līdz darbiem. “Klimata elements” ir jauniešu iniciatīvu projekts, kas tapis un īstenots 2012. gadā ar programmas “Jaunatne darbībā” atbalstu. Projekta ietvaros 20 jauniešiem ir iespēja uzzināt vairāk par klimata pārmaiņām, vides organizācijām un kustībām, zaļu dzīvesveidu, kā arī praktiski iesaistīties dažādu pasākumu un miniprojektu īstenošanā. Citiem vārdiem sakot, tu pats vari kļūt par vides aktīvistu un izmēģināt, kā mainās tava domāšana, ikdiena, darbu plānošanu un citas ierastas lietas.

Projekts norisinājās trīs posmos: trīs dienu ievadseminārs Aizputē grupu miniprojekti trīs dažādās jomās: pasākumu rīkošana, vides žurnālistika, foto izstādes veidošana; projekta noslēguma pasākums.

Par programmu “Jaunatne darbībā” un tās piedāvātajām iespējām jauniešiem varat uzzināt ŠEIT.