Urbānā skatuve 2

PROJEKTA MĒRĶIS

Projekta mērķis ir informēt sabiedrību par vides aizsardzības problēmām un kliedēt maldīgos priekšstatus saistībā ar tiem, izmantojot neparastu māksliniecisku metodi – neredzamo teātri.

PROJEKTA ĪSTENOŠANAS LAIKS

2016. gada 6. jūnijs – 2016. gada 31. augusts

APRAKSTS

Projekta idejas attīstība sākās ar nejaušību – tās autoram ievērojot, ka cilvēki publiskajā telpā (braucot autobusā, stāvot pieturā, iepērkoties, gaidot kādu parkā u.c.) laika aizpildīšanas nolūkos, labprāt iedziļinās blakus notiekošajā, ja vien tas ir pietiekami interesants un atraktīvs.

Šis neparastais veids, kā sasniegt auditoriju, likās īpaši būtisks, ņemot vērā, ka liela mūsu sabiedrības daļa (aizņemtības, intereses vai laika trūkuma dēļ) bieži vien nav pietiekami informēta vai zinoša par būtiskiem vides jautājumiem, kas samilzt arvien vairāk un rada ietekmi uz mūsu dzīves kvalitāti. Tāpēc ir svarīgi veicināt cilvēku apziņu par savu lomu apkārtējās vides saglabāšanā un saudzēšanā.

AKTIVITĀTES

Projekta ietvaros speciāli apmācītu jauniešu grupa devās Rīgas publiskajā telpā un izspēlēja vairākas etīdes ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību šādām vides problēmām:

  • atkritumu šķirošana un pārstrāde;
  • personiskā autotransporta izmantošana;
  • apģērbu ražošanas veido un izmaksas.

Izmantojot vairākas slēptās kameras, šie sociālie eksperimenti tika nofilmēti un izstādīti publiskai apskatei. Skaties slēpto kameru video un video ar pašu dalībnieku izjūtām un secinājumiem, tiekot galā ar šo izaicinājumu!

Seko līdzi projekta aktualitātēm mūsu mājaslapā un sociālo tīklu profilos:

      

PROJEKTA VADĪTĀJA

Projektu līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.