Urbānā skatuve

Liela mūsu sabiedrības daļa bieži vien nav pietiekami informēti vai zinoši par būtiskām vides problēmām, kas samilst arvien vairāk un rada ietekmi uz mūsu dzīves kvalitāti. Tāpēc ir svarīgi, lai cilvēki apzinātos savu lomu apkārtējās vides saglabāšanā un saudzēšanā. Tomēr nereti aizņemtības un atšķirīgu prioritāšu, interešu dēļ nesanāk atlicināt laiku papildus informācijas meklēšanai, lai noskaidrotu, piemēram, kā iespējams praktizēt videi draudzīgu dzīvesveidu un kāpēc tas ir būtiski.

Un tad tīras nejaušības pēc šīs idejas autors (homo ecos: jauniešu grupas brīvprātīgais) sāka ievērot, ka cilvēki pievērš uzmanību sarunām, kas notiek publiskajā telpā, proti, braucot autobusā, stāvot pieturā, gaidot kādu parkā. Šajos laika posmos, kad cilvēkam nekas nav jādara, viņš labprāt iedziļinās blakus notiekošā sarunā/diskusijā, ja vien tā ir pietiekami interesanta un atraktīva. Un šādā veidā iegūta informācija cilvēkiem nereti labāk paliek atmiņā nekā oficiālos ziņojumos lasīta.

Ņemot vērā, ka tradicionālie informācijas izplatīšanas rīki vairs nesniedz vajadzīgos rezultātus, tika izmantota nedaudz eksperimentāla metode – neredzamais teātris, lai informētu Rīgas iedzīvotājus par savas dzīves telpas (planētas Zeme) saudzēšanas nepieciešamību.

PROJEKTA ĪSTENOŠANAS LAIKS

03.06.2015.- 31.08.2016.

PROJEKTA AKTIVITĀTES

  Apmācības I daļa “Vides aktualitātes”
  
Radošā darbnīca “Kad vecs kļūst jauns”
  Apmācības II daļa “Aktiermeistarības un improvizācijas pamati”
  Radošā darbnīca “No tetrapakas līdz dizaina priekšmetam”
  Sociālā akcija “Vides aktieris”
  Radošā darbnīca “Koks pārtop papīrā, papīrs pārtop…?”
Noslēguma pasākums projektam “Urbānā skatuve”

Apgūstot gan aktiermeistarības, gan improvizēšanas prasmes, projekta dalībnieki, nelielās grupās, publiskās vietās, izspēlēja dažādas ainiņas, kas skar vides aizsardzības tēmas, t.sk. krāna ūdens dzeršanu, sadzīves ķīmiju izmantošanu un tīru vidi. Video skaties mājas lapas video krātuvē.

PROJEKTA VADĪTĀJA

Lelde Zēna

Projektu līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments