Zero waste

2012. gadā “homo ecos:” aizsāka iniciatīvu “Bez atkritumiem”, kuras ietvaros Latvijas iedzīvotāji tika aicināti paraudzīties uz atkritumiem kā izmantojamiem resursiem, izvērtēt atkritumu rašanās iemeslus un pārdomāt, kā atkritumu apjomu samazināt arī savā mājsaimniecībā.

Zero Waste (latviski – nulles atkritumi) kustība ir radusies pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados un tās vīzija ir pasaule bez atkritumiem. Mainot savus ikdienas ieradumus – labojot, pārveidojot, lietojot vēlreiz un šķirojot pārstrādei – mēs būtiski varam samazināt poligonā nonākošo atkritumu kalnus.

Par Zero Waste projektu “Bez atkritumiem”, ko 2012. gadā “homo ecos:” realizēja sadarbībā ar Ziemeļvidzemes Atkritumu apsaimniekošanas organizāciju, vari uzzināt ŠEIT.

Turpinot iepazīstināt sabiedrību ar Zero Waste principiem, piedāvājam izbraukuma meistardarbnīcas pašvaldībās, skolās un kultūras centros, kā arī citu pasākumu ietvaros. Darbojoties kopā ar prasmīgiem meistariem gan pieaugušie, gan bērni var iemācīties radīt jaunas un noderīgas lietas no šķietami neizmantojamiem materiāliem.

Zero Waste meistardarbnīcas notiek arī “homo ecos:” Zaļajā stāvā. Vai tā būtu pašiem sava papīra vārīšana un kladīšu radīšana no vecām grāmatām, vai interesantu rotu izgatavošana no nonēsātiem T-krekliem, meistardarbnīcās vienmēr valda prieks un gandarījums par jaunradītajām lietām.

Sadaļā aktualitātes par meistardarbnīcām vari uzzināt vairāk.