Apmācības par videi draudzīgiem pasākumiem

2015.gadā no 24.līdz 30.augustam 30 jaunieši no Latvijas, Baltkrievijas un Dānijas sanāca kopā viesu mājā „Vecmuiža” pie Salacgrīvas. Jaunieši reprezentēja plašu jaunatnes un sabiedrisko organizāciju daudzveidību, studentu padomes un pat politisko partiju.

Visiem dalībniekiem bija viens kopīgs mērķis – viņi gribēja iemācīties organizēt ilgtspējīgus pasākumus tā, lai tie būtu vairāk draudzīgi apkārtējai videi.

ZAĻAIS AUDITS

Viena no pirmajām lietām, ko iemācījās darīt dalībnieki, bija kritiski novērtēt katra produkta vai aktivitātes izraisītās sekas un ietekmi uz apkārtējo vidi. Iesildīšanas nolūkos jaunieši uzstājās ar prezentācijām par dažādu produktu, piemēram, T-kreklu vai gāzēto dzērienu, izraisītajiem „oglekļa pēdas nospiedumiem”.

Nedēļas beigās dalībniekiem tika piedāvāts sarežģīts, bet vērtīgs uzdevums – kritiski novērtēt šī projekta organizāciju un norises vietu. Vai ēdiens bija vietējais un sezonālais? Vai mēs pārlieku patērējām resursus vai enerģiju? Kas notika ar atkritumiem? Uzdevuma rezultāti tika izmantoti, lai iedotu atsauksmes un rekomendācijas projekta organizētājiem un viesu nama īpašniekiem, kuri ļoti augstu novērtēja šos konstruktīvus komentārus.

EKSKURSIJA

Atrodoties internacionālajā grupā, liela priekšrocība ir pieredzes un zināšanu apmaiņas plūsma. Dalībnieki iepazīstināja viens otru ar labiem un sliktiem pasākumu organizācijas piemēriem, kuri norisinājās viņu valstīs.

Ceturtdienā visa grupa devās ekskursijā uz Salacgrīvu, Latvijas zaļāko novadu un vietu, kur notika muzikālais festivāls Positivus. Dalībnieki apskatīja festivāla norises vietu, tagad iztīrītu un skaistu, un tikās ar Salacgrīvas mēru.

VADLĪNIJAS

Vissvarīgākais dalībnieku uzdevums visas apmācības laikā bija radīt atsauksmes par Zaļā Pasākuma Vadlīnijām, kuras tika veidotas šī projekta laikā. Jaunieši deva labus ieteikumus, kuri varētu iedvesmot pārējos līdzdalībniekus un palīdzēt viņiem organizēt videi draudzīgākus pasākumus nākotnē.

Nav komentāru


Uzraksti komentāru!

Your email address will not be published Required fields are marked *

 

*