Aldara parka svētki

Šā gada 24. septembrī no plkst. 15.00 līdz 19.00 Aldara parkā Sarkandaugavā tika svinēti svētki, kuros piedalīties aicināts ikviens radošās un izzinošās aktivitātēs darboties gribošais. Aldara parks, kurā pēdējo mēnešu laikā norisinājušās vairākas jauniešu platformas “Pilsētas laboratorija” aktivitātes, arī šajos svētkos bija mājvieta Latvijas, Somijas un Baltkrievijas jauniešiem, kuri apguva pilsētvides plānošanas pamatprincipus.

Svētku aktivitātes sākās ar zīmējumu veidošanu uz monolītās dzelzsbetona sienas, kas pašlaik norobežo parku no Latvijas kultūras muzeja “Dauderi”. Sienas grafisko attēlu radīja stencila mākslinieks Dainis Rudens jeb “Rudens Stencils”, bet to veidošanā uz sienas varēja piedalīties ikviens pasākuma dalībnieks.

Pulksten 16.00 svētku dalībniekus uzrunāja ielu sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” aizsācējs Raimonds Elbakjans, kurš pastāstīja par Grīziņkalna apkaimes uzlabošanu un jauniešu iesaisti tajā un kopā ar “Sarkandaugavas attīstības biedrības” vadītāju Aliju Turlaju un, iesaistot pasākuma dalībniekus, radīja jaunas domas apkaimes uzlabošanai.

Pulksten 17.00 Sarkandaugavas iedzīvotāju domubiedru grupa “Nē vilcienu radītajam troksnim!” aicināja pievienoties brīvajam mikrofonam, lai rīdzinieki un it īpaši sarkandaugavieši varētu izteikt viedokli un uzklausīt citus aktīvistus par iedzīvotāju centieniem samazināt trokšņa līmeni VAS “Latvijas dzelzceļš” pārvaldījumā esošajā dzelzceļa infrastruktūrā, kas rada troksni un vibrāciju Sarkandaugavā. Domubiedru grupas vēršanās LR Satiksmes ministrijā un VAS “Latvijas dzelzceļš” līdz šim nav devusi rezultātus. Sarunu ar grupas aktīvistu Ēriku Pozemkovski klausies arī radio raidījumā #Zaļā Ceturtdiena 13. oktobra raidījumā.

Aldara parkā bija iespējams apskatīt parka rekonstrukcijas metu konkursā iesniegtos darbus un piedalīties sarunās par jauniešu dzīvi pilsētā un viņu lomu apkaimes veidošanā. Lieli un mazi svētku apmeklētāji varēs iesaistīties “homo ecos:” radošajās darbnīcās, kurās rudenīgās noskaņās no dabas materiāliem varēs pagatavot dzīvniekus un dažādas figūras, fotorāmīšus un gaismas laternas tumšiem rudens vakariem. Svētku laikā varēja apskatīt fotoizstādi “Klimata liecinieki”, – vizuālu stāstu par klimata pārmaiņu liecību meklējumiem dažādās Latvijas vietās, cilvēkiem, kas daudzu gadu garumā vērojuši norises dabā savā tuvākajā apkārtnē.

No pulksten 18.00 līdz 19.00 uz “Pilsētas laboratorijā” tapušās otrreiz izmantoto materiālu skatuves kāpa dīdžejs Toms Grēviņš, kura pavasarī izteiktā ideja par vienkāršas un visiem pieejamas skatuves izveidi Sarkandaugavā tika īstenota vasarā notikušajā urbānajā intervencē Aldara parkā.

Pasākumu vadīja improvizācijas teātra aktieris Mārtiņš Kozlovskis.

24. un 25. septembrī Sarkandaugavā norisinājās projekta “Green Manual For Youth Space” ietvaros tapušais pilsētvides treniņš, kurā piedalījās jaunieši no Latvijas, Baltkrievijas un Somijas. Pilsētvides treniņa mērķis ir plānošanas centrā nostādīt jaunieti un tā vajadzības pilsētā, sabiedrības daļu, kas bieži vien tiek aizmirsta, plānojot pilsētas telpu. Treniņa laikā notika diskusijas, dalīšanās ar labās prakses piemēriem, un Aldara parks tika izmantots kā telpa, kurā pielietot treniņā iegūtās zināšanas.

Projekta «Green manual for youth space» aktivitātes tiek līdzfinansētas ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja finansiālu atbalstu.

 

 

Nav komentāru


Uzraksti komentāru!

Your email address will not be published Required fields are marked *

 

*