Gatavošanās videi draudzīgām piknikam

Dodoties piknikā vai rīkojot dārzasvētkus, vieglu roku mēdzam izmantot dažādus vienreizējus plastmasas piederumus. Nereti pēc tam redzam tos mētājamies ezermalās vai ceļmalas grāvjos, mežā vai jūras krastā. Plastmasas ražošanā tiek izmantota nafta, kas ir neatjaunīgais dabas resurss, turklāt Latvijā ne visus plastmasas veidus pārstrādā, līdz ar to liela daļa vienreizlietojamo trauku nonāk apglabāšanai poligonos. Lai vasaras pasākumi būt vienreizīgi, nevis vienreizēji, “homo eocs:” aicina atteikties no plastmasas piederumu lietošanas un piknika piederumus veidot savām rokām no videi draudzīgiem materiāliem.

Vienreizīga pasākuma laikā tā apmeklētāji kopā ar meistariem varēja sagatavot savu piknika piederumu komplektu. Kopā ar stikla mākslinieci Martu Ģibieti tapa glāzes no stikla pudelēm, tekstilmāksliniece Annele Slišāne ierādīja, kā darināt deķus no t-krekliem ērtākai sēdēšanai, kopā ar “homo ecos:” aktīvistiem tika gatavotas bišu vaska drānas uzkodu iesaiņošanai, pīti tīkliņi no auklas un darinātas raibas piknika kastes.

Pasākumu vadīja improvizācijas teātra aktieris Mārtiņš Kozlovskis (Kozmens) un vakara noslēgumā mūziku spēlēja Edgars Šubrovskis un Sniedze Prauliņa

Nav komentāru


Uzraksti komentāru!

Your email address will not be published Required fields are marked *

 

*