Ielaušanās pilsētā #2. ALDARA PARKS

Aldara parkā Sarkandaugavā, 2016. gada 22. jūlijā, notika otrā Pilsētas laboratorijas ielaušanās pilsētā (urbānā intervence), kuras laikā tika radīta skatuve un norisinājās dažādas radošās darbnīcas.

Aldara parks, kuru ieskauj Rīgas 28. vidusskola, Latvijas kultūras muzejs «Dauderi» un Aldara alus muzejs, dzelzceļa sliedes un dzīvojamo māju masīvs, ir vietējās nozīmes aizsargājams kultūras piemineklis Sarkandaugavā. Šodien parks ir nolaists, tajā atrodas kādreizējā alus darītāja villas “Waldschlosschen” parka mākslīgās pilsdrupas un ūdens baseins, kas liecina par laiku pagātnē, kad parks bija skaisti kopta teritorija. Tuvākajos gados notiks parka atjaunošana, tas atkal kļūs par rekreācijas vietu Sarkandaugavas iedzīvotājiem un viesiem. Taču, kamēr notiek metu konkurss, strādā pilsētplānotāji, parka teritorijas uzlabošanu pārņem vietējie jaunieši, kuri kopā ar vēsturnieku un pasīvās būvniecības praktiķi Krišjāni Langi 22. jūlijā parkā veidoja skatuvi. Izmantojot dažādus pāri palikušus materiālus — koka paletes, dēļu galus, atgriezumus —, tika veidots paaugstinājums, kuru tuvākajos gados varēs izmantot dažādām radošām aktivitātēm.

Kamēr jaunieši būvēja skatuvi, pārējie pasākuma apmeklētāji varēja iesaistīties biedrības “homo ecos:” organizētās mūzikas instrumentu un skatuves rotājumu radīšanas darbnīcās. Arī mūzikas instrumenti un rotājumi tapa no otrreiz izmantotiem materiāliem, to konstrukcijas bija pietiekami vienkāršas, lai izgatavošana būtu pa spēkam ikvienam interesentam.

Projekta «Green manual for youth space» aktivitātes tiek līdzfinansētas ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja finansiālu atbalstu.

 

 

Nav komentāru


Uzraksti komentāru!

Your email address will not be published Required fields are marked *

 

*