Seminārs par jauniešiem pilsētā

Šā gada 10. februārī  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā norisinājās seminārs un darbnīca “Jaunieši pilsētā”, kurā piedalījās pilsētu pašvaldību jaunatnes lietu organizatori, pilsētplānošanas un attīstības nodaļu darbinieki, jauniešu organizāciju pārstāvji, izglītības speciālisti un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Pasākuma ievadā “Sarkandaugavas attīstības biedrības” vadītāja Alija Turlaja stāstīja par rokasgrāmatu “Jauniešu telpa pilsētā. Zaļā rokasgrāmata”. Rokasgrāmata radīta, lai iedrošinātu gan pašus jauniešus, gan ekspertus, kas strādā ar jauniešiem vai veido pilsētvidi, uzņemties iniciatīvu un savstarpēji sadarboties. Pētījums rāda, ka patlaban jaunieši ļoti pesimistiski vērtē savas iespējas līdzdarboties politisko lēmumu pieņemšanā – 68 % jauniešu uzskata, ka viņiem nav nekādu iespēju vai tās ir pavisam nelielas. Līdz ar to būtiski veidot sadarbību veicinošu vidi, kurā jaunatne var attīstīties un kļūt par starpniekiem nākotnes pilsētas veidošanā.

Otrajā pasākuma daļā, kuru vadīja sociālantropologs un pilsētpētnieks Viesturs Celmiņš, rokasgrāmatā apkopotās idejas tika aprobētas izmantošanai darbā ar jauniešiem pašvaldībās, sabiedriskās organizācijās un skolās. Darbnīcas dalībnieki varēja piedāvāt savas idejas un pieredzi darbā ar jaunatni, lai rokasgrāmatā paustos ieteikumus pielietotu turpmākajā darbā. Viesturs Celmiņš: “Pilsētvidē plecu pie pleca līdzpastāv dažādas kultūras, vecumi, pārliecības un vērtības. Tādēļ process, kurā plānojam pilsētvides labiekārtošanu, vienlīdz attiecas gan uz mūsu fizisko, gan kultūras telpu. Seminārā runāsim par to, kā veidot draudzīgāku un pieejamāku pilsētvidi, ņemot vērā mūsu kultūras atšķirības.”

Savukārt pasākuma noslēgumā paredzēta kontaktbirža, lai dalībnieki arī turpmāk varētu veidot sadarbības, kas vērstas uz jaunatnes iesaisti politiskajos procesos nacionālā un reģionālā līmenī.

Pasākuma laikā VARAM pārstāve Laura Cunska-Āboma sniegs informāciju par partnerības projektu „URBACT programma pilsētvides attīstībai – aktuālais konkurss un iespējas darbam ar jauniešu mērķauditoriju”.

Pasākums norisināsies projekta “Green manual for youth space” ietvaros, kuru īsteno biedrība “homo ecos:” sadarbībā ar Sarkandaugavas attīstības biedrību, “Demos Helsinki” (Somija) un “Minsk Cycling Comunity” (Baltkrievija) un līdzfinansē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs.

 

Nav komentāru


Uzraksti komentāru!

Your email address will not be published Required fields are marked *

 

*