Seminārs studentiem par klimata pārmaiņām

2015 gada 5. – 6. novembrī Kalnciema kvartālā biedrība “homo ecos:” rīkoja divu dienu praktisko semināru “Klimata pārmaiņas – kā par tām runāt un kā ieinteresēt sabiedrību?”, kurā piedalīties aicināja žurnālistikas, sabiedrisko attiecību, vides zinātņu studentus un jaunos mediju pārstāvjus. Semināra mērķis ir veicināt jauno žurnālistu un komunikācijas speciālistu zināšanas un prasmes veidot komunikāciju par klimata pārmaiņām un to ietekmi globālajā mērogā un Latvijā.

Pasākuma pirmajā dienā kopā ar norvēģu ekspertiem Džonu Krampu un Kieranu Kuku apspriedām tādus jautājumus, kā:

  • kāpēc klimata pārmaiņas ir aktuālas ikvienam,
  • kādas ir Latvijas perspektīvas,
  • vai sabiedrībai būtu par tām jāzina?

Džona prezentācija pieejama šeit.
Kierana prezentācija pieejama šeit.

Tāpat projekta vēstnese un Latvijas radio 1 žurnāliste Sandra Kropa iedvesmojošā stāstījumā dalījās savā pieredzē kā izveidot interesantas un saistošas ziņas un stāstus, balstoties uz zinātniskajiem faktiem, kā arī, kādas īpašības ir nepieciešamas, lai būtu labs žurnālists un veidotu stāstus par klimata pārmaiņām. Sandras prezentācija ir pieejama šeit.

Semināra otrajā dienā projekta vēstnese un LNT žurnāliste Kristīne Garklāva iedvesmoja visus klātesošos ar savu emocijām bagāto pieredzi, darbojoties pie projekta ‘Melnais stārķis.Dzīvības lidojums’. Vairāk par projektu uzzini šeit.

Savukārt Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra, Prognožu un klimata daļas vadītājs Andris Vīksna sniedza izsmeļošu informāciju par situāciju ar laika apstākļiem Latvijā. Andra prezentācija ir pieejama šeit.

Dienas pirmo daļu noslēdza sabiedrības līdzdalības eksperte Madara Peipiņa, daloties pieredzē darbā NVO un norādot uz NVO ekspertu lomu nozīmīgu pārmaiņu veicināšanā. Madaras prezentācija ir pieejama šeit.

Dienas otrajā pusē darbs noritēja grupās, kur ekspertu uzraudzībā tika apspriestas idejas tam, kā varētu runāt un uzrunāt auditoriju saistībā ar klimata pārmaiņu jautājumiem.

Seminārā savā pieredzē dalījās:

  • John Crump – Norvēģijas vides organizācijas GRID Arendal eksperts, kas specializējas Arktikas, aborigēnu un pamatiedzīvotāju jautājumos, kā arī pasniedzis kursus žurnālistikā, publiskajā administrācijā un ģeogrāfijā Jukonas Koledžā, Karltonas (Kanāda) un Trīres (Vācija) universitātēs.
  • Kieran Cooke – Norvēģijas vides organizācijas GRID Arendal eksperts, BBC un Financial Times korespondents, ir bijis ANO preses sekretārs Ņujorkā, kā arī apmācījis žurnālistus visā pasaulē ANO vides programmas ietvaros.
  • Sandra Kropa – žurnāliste, vairāk nekā 10 gadus veido Latvijas Radio 1 raidījumu par zinātni “Zināmais nezināmajā”. Saņēmusi prestižo “Eiropas žurnālistikas balvu astronomijā 2013”.
  • Kristīne Garklāva – LNT ziņu moderatore, žurnāliste, projekta “Melnā stārķa dzīvības lidojums” līdzautore.
  • Andris Vīksna – Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra, Prognožu un klimata daļas vadītājs.
  • Madara Peipiņa – sabiedrības līdzdalības eksperte, darbojusies vides organizācijā “homo ecos:” un bijusi brīvprātīgā starptautiskā klimata pārmaiņu novēršanas organizācijā “350 Aoteaora” Jaunzēlandē.

Semināra darba kārtība

 

Nav komentāru


Uzraksti komentāru!

Your email address will not be published Required fields are marked *

 

*