Pārtikas atkritumi infografikos

Lai labāk izprastu pārtikas atkritumu aktualitāti Latvijā, “homo ecos:” kopā ar komunikāciju aģentūru “Airport” un portālu draugiem.lv 2013. gada oktobrī veica aptauju draugiem.lv lietotāju vidū. Kopumā aptaujājām 1148 cilvēkus vecumā no 25 līdz 65 gadiem un dzīvojošus visā Latvijas teritorijā. 

Pārsvarā visi aptaujātie visbiežāk pārtikas produktu iegādājas vairākas reizes nedēļā, auditorija, kas izmet pārtiku salīdzinoši biežāk, bieži vien iepērkas katru dienu.

Vidējā pārtikas produktu pirkuma summa visās auditorijās visbiežāk ir līdz Ls 10. Tomēr cilvēki, kuri pārtiku izmet vismaz reizi nedēļā, biežāk pārtiku iegādājas vidēji par Ls 15, 20 un vairāk. Tie, kuri izmet pārtiku retāk vai nekad, daudz biežāk iegādājas pārtiku par vidēji Ls 5. Auditorijai, kas izmet pārtiku biežāk, raksturīgi spontāni pirkumi, kamēr tiem aptaujātajiem, kas pārtiku izmet reti vai nekad, vairāk raksturīga plānveida iepirkšanās “pēc saraksta”.

Auditorija, kas izmet pārtiku retāk, no vecuma viedokļa ir proporcionāli līdzīga visās vecuma grupās. Savukārt auditorija, kas pārtiku izmet salīdzinoši biežāk, ir izteikti vecumā no 25 līdz 34 gadiem. Tie cilvēki, kuri pārtiku izmesta reti vai nekad, daudz biežāk ēdienu gatavo katru dienu. Turpretī tie, kuri pārtiku izmet biežāk, izvēlas gatavot pārtiku vairākas reizes nedēļā, taču ne katru dienu.

Aptaujātie, kas pārtiku izmet visbiežāk, norāda, ka visvairāk tiek izmesti tieši maltīšu pārpalikumi. Derīguma termiņš un bojāta pārtika ir otra populārākā atbilde. Auditorija, kas izmet pārtiku biežāk, izmet salīdzinoši vairāk visa veida pārtiku – maltīšu pārpalikumus, dārzeņus un augļus, piena produktus, miltu izstrādājumus, gaļu un zivis.

Puse aptaujāto atzīst, ka nesaskata saikni starp izmesto pārtiku un kaitējumu apkārtējai videi. 20% apliecina, ka apzinās to. Nedaudz vairāk kā 60% aptaujāto atzina, ka atkritumu poligonos nonākošo atkritumu daudzumu varētu samazināt labāk plānojot pirkumus.

Nav komentāru


Uzraksti komentāru!

Your email address will not be published Required fields are marked *

 

*