RAIMONDS VĒJONIS
Latvijas Valsts prezidents, projekta patrons
Iepriekš visu savu profesionālo dzīvi esmu bijis saistīts ar vides jautājumiem – sākumā kā bioloģijas skolotājs, vēlāk jau kā vides ministrs. Saistībā ar klimata pārmaiņām esmu uzstājies dažādos augsta līmeņa pasākumos gan Latvijā, gan arī ārpus tās, uzsverot globālās sasilšanas negatīvo ietekmi uz visu planētu, kā arī cilvēku turpmāko dzīvi.
Mums katram ir pienākums rūpēties par vidi, kurā dzīvojam. Uzskatu, ka dalība šajā projektā ikvienam no mums ir lieliska iespēja parādīt, ka mums rūp klimata pārmaiņas un esam gatavi rīkoties, lai tās novērstu.
Esmu iestājies par videi draudzīgu dzīvesveidu un saimniekošanu, tāpēc aicinu ikvienu sargāt dabas resursus, taupīt elektrību un šķirot atkritumus.
Būsim atbildīgi! Dzīvosim videi veselīgi, draudzīgi un sargāsim Latvijas dabas bagātības!
KRISTĪNE GARKLĀVA
Televīzijas žurnāliste, projekta vēstnese
Mēs esam šīs planētas daļa – tāda pati kā jebkura cita dzīvība uz Zemes. Redzot, ka pasaules attīstība un civilizācijas vajadzības diktē savus noteikumus, kas ir skarbi pret apkārtējo vidi, manuprāt, katram ir svarīgi saprast, ka jādomā globāli un ka esam daļa no dabas un katrs solis, kaut vismazākais, ir vērtīgs kopējā ķēdē. Mēs, piemēram, nezinām, ko bioloģiskās daudzveidības zaudēšana var nest nākotnei. Ja nerūpēsimies par apkārtējo dabu, tad nākotnē varam pazaudēt arī paši sevi.
Man ir liels prieks, ka piedalos šajā projektā un pieņemu izaicinājumu samazināt savu ekoloģisko pēdu. Jau šobrīd cenšos ikdienā piedomāt pie saviem dzīvesveida paradumiem, bet, kā jau daudziem no mums, grūtības sākas, kad ir jāizkāpj no komforta zonas. Mani izaicinājumi būs samazināt lielveikalu apmeklējumus (jo ierasts taču, ka tā ir ērtāk un lētāk). Tāpat ikdienā karu dienu pati centīšos izvirzīt sev kādu mērķi, kas jāpiepilda, lai kļūtu videi draudzīgāka.
JANA SIMANOVSKA
Vides zinātniece, projekta vēstnese
Es piekritu iesaistīties projektā divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, tā ir sāpīga tēma, “suņanagla” Zemes un cilvēces “dibenā”, kas var novest pie pamatīgas asinssaindēšanās, tas ir, katastrofas. Otrkārt, ikdienas steiga nereti neļauj apdomāt savas iespējas, bet, piedaloties kampaņā, būšu spiesta piedomāt vairāk un arī kaut ko mainīt. Katram ir savas vājības, un mana vājā vieta ir transports – man patīk ceļot, pārvietoties, braukt. Bet transports ir viena no jomām, kas ļoti nopietni skādē klimatam.
Kampaņas laikā to arī darīšu – piedomāšu, ko es varu mainīt savā dzīvesveidā, lai ietekme uz klimatu būtu mazāka.
SANDRA KROPA
Radio žurnāliste, projekta vēstnese
Klimata izmaiņas ir kā daudzpunkte, kas savieno virkni pasaulē aktuālu problēmu: dabas daudzveidības samazināšanās, ūdens trūkums, okeāna paskābināšanās, klimata bēgļi, plūdi un infekcijas uzliesmojumi… Šo uzskaitījumu var turpināt ilgi. Bet šīm problēmām ir vienojošs risinājums – mūsu uzvedības un attieksmes maiņa. Vides aizsardzība ir vajadzīga ne tik daudz dabai, cik cilvēkiem! Tāpēc man liekas svarīgi to atcerēties mūsu ikdienas darbos un lēmumos.
Nav komentāru