• ATBALSTI mūs ZIEDOJOT

  ATBALSTI mūs ZIEDOJOT

  Mēs gribam, lai Latvija ir zaļākā valsts pasaulē. Ja arī Tev tas ir svarīgi, iesaisties un atbalsti mūs!

  Iesaisties un atbalsti
 • daba-cilvēks-daba

  daba-cilvēks-daba

  HOMO ECOS: mērķis ir stiprināt sociālu kustību, kuras dalībnieki atbalsta zaļas idejas un kuri maina vai uzlabo savus ikdienas paradumus, lai dzīvotu videi un cilvēkiem draudzīgi.

  Piedalies
 • Nāc strādāt uz Zaļo stāvu

  Nāc strādāt uz Zaļo stāvu

  Pirmā mobilā darba vieta Pārdaugavā "homo ecos:" Zaļajā stāvā ir piemērota ikvienam, kurš meklē patīkamu un mierīgu darba atmosfēru.

  Lasīt vairāk
 • Joga “Zaļajā stāvā”

  Joga “Zaļajā stāvā”

  Tikai vesels un mundrs cilvēks var domāt un dzīvot videi draudzīgi. Aicinām pievienoties “homo ecos:” Hatha jogas nodarbībās otrdienās un piektdienās!

  Laipni lūdzam!

homo ecos: aktualitātes

Divestment – jauns vārds vides aktīvistiem

Divestment – jauns vārds vides aktīvistiem

Šogad Valentīna dienu pasaulē iezīmēja vairākas akcijas ar lozungu divestment. Visā pasaulē notika tūkstošiem pasākumu, pieprasot organizācijām atsacīties no investīcijām fosilajā kurināmajā. Kaut arī divestment kustība strauji kļūs populāra, pats termins vēl arvien ir neskaidrs pat daudziem vides aktīvistiem.  Ko īsti Divestment (aptuvens tulkojums no angļu valodas – „atsvabināšana”, ) nozīmē mums, zaļajiem cilvēkiem, un […]

Atsauksmes par he:

ILZE LIPSKA

Mums visiem taču gribas dzīvot skaistā, tīrā un veselīgā vidē, vai ne? Bet ar gribēšanu vien nepietiek. Ir jādara kaut kas lietas labā. Patiešām prieks, ka eksistē „homo ecos”, kas aktualizē svarīgas tēmas, liekot aizdomāties un atcerēties, ka vide, kurā dzīvojam, tās radīšana, ir mūsu pašu rokās, un kamēr tu, cilvēk, neko nedarīsi, nekas arī nenotiks. „homo ecos” iedvesmo, pačukst priekšā un aicina tevi iesaistīties – kaut ar vienu vienīgu zaļu apņemšanos katru gadu. Iesāc, pievienojies, un tu jutīsi, cik tas ir dabiski – rūpēties par vidi sev apkārt.

ILZE LIPSKA

DACE RUKŠĀNE

Ja man prasītu, kas ir manas trešās mājas (pirmās divas ir mans dzīvoklis un lauki), tad es bez šaubīšanās teiktu, ka tās ir „homo ecos”. Te ir mierīga, gaiša un ļoti atsaucīga vide, kur pat aizņemtākajiem vienmēr atradīsies laiks tevi uzklausīt. Lai gan par zaļi domājošajām organizācijām valda uzskats, ka tās ir ekstrēmas un agresīvas, te nav nekā no tā – tiek pieņemti visdažādāko uzskatu cilvēki un pacietība, laipnība ir galvenie vadmotīvi. Paralēli izglītojošām lekcijām un pasākumiem, te var atrast lielisku bibliotēku zaļam dzīvesveidam un katrā solī var redzēt, ka paši biroja darbinieki arī dzīvo zaļi. Un te darbojas viens no pacietīgākajiem, izpalīdzīgākajiem un draudzīgākajiem tiešās pirkšanas pulciņiem.

DACE RUKŠĀNE

ANSIS BOGUSTOVS

Man ļoti simpatizē „homo ecos” pieeja – runāt ar praktiskiem piemēriem. Pilna pasaule ir ar tādām mājaslapām, kas teoretizē un moralizē, bet nepasaka, kā reāli ar katru savu soli kļūt vismaz domājošākam par vides jautājumiem. Tāpēc es „homo ecos” cienu vairāk nekā citas organizācijas, kas tikai tic zaļajam dievam un neatbild uz jautājumu, kā sasniegt zaļā dzīvesveida laimi. Viena no jautrākajām lietām man bija piedalīties projektā, kas lika aizdomāties par pūdējamo pārtiku – ko ēdu, pērku , gatavoju, izmetu. Man bija kauns atskārst, ka nemaz neesmu tik ideāls. Jautājumi, ko paceļ „homo ecos”, ir vairāk Latvijā risināmi, kā vispār uz planētas. Kā teicis Imants Ziedonis – ja gribi sakārtot pasauli, sāc ar savu pagalmu.

ANSIS BOGUSTOVS

ANITRA TOOMA

„homo ecos” ik pa brīdim pagriež manu dzīvi par dažiem grādiem vēl zaļākā virzienā. Joprojām brīnos, cik ļoti ieradumus var mainīt divu nedēļu eksperiments “Neizmet ēdienu”, kad man nācās katru dienu nosvērt pārtikas atkritumus un pierakstīt svaru. Dažreiz man ir cemme, kāpēc tieši „homo eocs”, ne es, izdomā vai noskata ārzemēs un ievieš Latvijā visādas interesantas idejas, piemēram, ekoteroristu sēklu bumbas vai saulespuķu dārzus smirdīgās Sarkandaugavas vecupes krastā. Esmu lielā sajūsmā par Zaļo darba rīku kasti – e-grāmatu ar idejām zaļu pasākumu rīkošanai.

ANITRA TOOMA

ĀRIS ADLERS

Ir patīkami, ka Latvijā ir nevalstiskas organizācijas, kas darbojas ne tikai kādu interešu grupu aizstāvībai, bet domā, kā uzlabot pasauli, kurā mēs dzīvojam – liekot cilvēkiem domāt un aizdomāties par savu rīcību un kā mūsu rīcība ietekmē apkārtni un pat globālus procesus. Saruna par pārtikas suverenitāti bija viena no tām reizēm, kad bija iespēja būt tādu, nedaudz ideālistisku cilvēku starpā, kuriem rūp gan tas, ko viņi ēd paši un kādu labumu viņu rīcība dod sabiedrībai, ekonomikai un videi.

ĀRIS ADLERS

Visas atsauksmes »

Notikumu kalendārs

Piektdienā 29. februārī: EkoKosmētika
Lekcija eksperta no Calendula kosmētikas
Katru pirmdienu: EcoEnglish
Uzlabo savas angļu valodas prasmes, apspriežot vides tematiku / Lasīt vairāk…
Katru otrdienu, ceturtdienu un piektdienu: joga Zaļajā stāvā!
Katru otrdienu, ceturtdienu un piektdienu joga Zaļajā stāvā. / Lasīt vairāk…