• ATBALSTI mūs ZIEDOJOT

  ATBALSTI mūs ZIEDOJOT

  Mēs gribam, lai Latvija ir zaļākā valsts pasaulē. Ja arī Tev tas ir svarīgi, iesaisties un atbalsti mūs!

  Iesaisties un atbalsti
 • Bez Atkritumiem

  Bez Atkritumiem

  Vadlīnijas NVO kapacitātes stiprināšanai

  Lasīt Vairāk
 • daba-cilvēks-daba

  daba-cilvēks-daba

  HOMO ECOS: mērķis ir stiprināt sociālu kustību, kuras dalībnieki atbalsta zaļas idejas un kuri maina vai uzlabo savus ikdienas paradumus, lai dzīvotu videi un cilvēkiem draudzīgi.

  Piedalies
 • Dalīsim brālīgi?

  Dalīsim brālīgi?

  Sociālā kampaņa par pārtikas atkritumiem.

  Par kampaņu
 • Nāc strādāt uz Zaļo stāvu

  Nāc strādāt uz Zaļo stāvu

  Pirmā mobilā darba vieta Pārdaugavā "homo ecos:" Zaļajā stāvā ir piemērota ikvienam, kurš meklē patīkamu un mierīgu darba atmosfēru.

  Lasīt vairāk
 • Joga “Zaļajā stāvā”

  Joga “Zaļajā stāvā”

  Tikai vesels un mundrs cilvēks var domāt un dzīvot videi draudzīgi. Aicinām pievienoties “homo ecos:” Hatha jogas nodarbībās otrdienās un piektdienās!

  Laipni lūdzam!

homo ecos: aktualitātes

“Tepat aiz stūra” prezentē Zaļo Karti!

“Tepat aiz stūra” prezentē Zaļo Karti!

Vasaras mēneši, projekta „Tepat aiz stūra” ietvaros, ir bijuši gana aktīvi un piesātināti- daudz kas izdarīts un vēl vairāk apgūts! Ar šiem jaukajiem iespaidiem, pieredzi, prasmēm un zināšanām vēlamies padalīties. Un tāpēc mīļi aicinām uz projekta „Tepat aiz stūra” noslēguma pasākumu.

Ekspedīcija “Tepat aiz stūra” 4!

Ekspedīcija “Tepat aiz stūra” 4!

Pēdējā iespēja piedalīties aizraujošajā ekspedīciju cikla noslēguma aktivitātē – “Tepat aiz stūra*” 4! Ekspedīcijas laikā meklēsim mūsu pilsētas zaļās pērles (videi draudzīgus veikalus, jaunas pastaigu un atpūtas vietas, velo celiņus un novietnes, atkritumu šķirošanas vietas u.c.), šķetināsim interesantus rēbusus, iepazīsim un skatīsim Rīgas ielas un ieliņas jaunā gaismā! Ja vēlies uzzināt un atklāt jaunas lietas un vietas, iepazīties ar jaukiem cilvēkiem, kā arī labi pavadīt savu brīvo laiku, tad pievienojies! Un ņem līdzi arī savus draugus!

Veco mantu neticamās pārvērtības!

Veco mantu neticamās pārvērtības!

Ar vienu kāju jau teju atkritumu urnā, dažādas nolietotas vai apnikušas lietas var kļūt par noderīgiem un neatkārtojamiem priekšmetiem. Tavs vecais T-krekls pārdzimt īpašā somā, apnicīgās reklāmas lapeles un izlasītās avīžes var uzziedēt kā krāšņš rožu pušķis, bet vecas drēbes var kalpot tev otrreiz kā krelles, aproces un rotājumi. Savukārt it kā nevajadzīgas kartona kastes var pārtapt grozos un rakstāmlietu turētājos. Nāc, pavadi dienu lietderīgi un kļūsti par kritapiņu videi draudzīgāks.

Atsauksmes par he:

ILZE LIPSKA

Mums visiem taču gribas dzīvot skaistā, tīrā un veselīgā vidē, vai ne? Bet ar gribēšanu vien nepietiek. Ir jādara kaut kas lietas labā. Patiešām prieks, ka eksistē „homo ecos”, kas aktualizē svarīgas tēmas, liekot aizdomāties un atcerēties, ka vide, kurā dzīvojam, tās radīšana, ir mūsu pašu rokās, un kamēr tu, cilvēk, neko nedarīsi, nekas arī nenotiks. „homo ecos” iedvesmo, pačukst priekšā un aicina tevi iesaistīties – kaut ar vienu vienīgu zaļu apņemšanos katru gadu. Iesāc, pievienojies, un tu jutīsi, cik tas ir dabiski – rūpēties par vidi sev apkārt.

ILZE LIPSKA

DACE RUKŠĀNE

Ja man prasītu, kas ir manas trešās mājas (pirmās divas ir mans dzīvoklis un lauki), tad es bez šaubīšanās teiktu, ka tās ir „homo ecos”. Te ir mierīga, gaiša un ļoti atsaucīga vide, kur pat aizņemtākajiem vienmēr atradīsies laiks tevi uzklausīt. Lai gan par zaļi domājošajām organizācijām valda uzskats, ka tās ir ekstrēmas un agresīvas, te nav nekā no tā – tiek pieņemti visdažādāko uzskatu cilvēki un pacietība, laipnība ir galvenie vadmotīvi. Paralēli izglītojošām lekcijām un pasākumiem, te var atrast lielisku bibliotēku zaļam dzīvesveidam un katrā solī var redzēt, ka paši biroja darbinieki arī dzīvo zaļi. Un te darbojas viens no pacietīgākajiem, izpalīdzīgākajiem un draudzīgākajiem tiešās pirkšanas pulciņiem.

DACE RUKŠĀNE

ANSIS BOGUSTOVS

Man ļoti simpatizē „homo ecos” pieeja – runāt ar praktiskiem piemēriem. Pilna pasaule ir ar tādām mājaslapām, kas teoretizē un moralizē, bet nepasaka, kā reāli ar katru savu soli kļūt vismaz domājošākam par vides jautājumiem. Tāpēc es „homo ecos” cienu vairāk nekā citas organizācijas, kas tikai tic zaļajam dievam un neatbild uz jautājumu, kā sasniegt zaļā dzīvesveida laimi. Viena no jautrākajām lietām man bija piedalīties projektā, kas lika aizdomāties par pūdējamo pārtiku – ko ēdu, pērku , gatavoju, izmetu. Man bija kauns atskārst, ka nemaz neesmu tik ideāls. Jautājumi, ko paceļ „homo ecos”, ir vairāk Latvijā risināmi, kā vispār uz planētas. Kā teicis Imants Ziedonis – ja gribi sakārtot pasauli, sāc ar savu pagalmu.

ANSIS BOGUSTOVS

ANITRA TOOMA

„homo ecos” ik pa brīdim pagriež manu dzīvi par dažiem grādiem vēl zaļākā virzienā. Joprojām brīnos, cik ļoti ieradumus var mainīt divu nedēļu eksperiments “Neizmet ēdienu”, kad man nācās katru dienu nosvērt pārtikas atkritumus un pierakstīt svaru. Dažreiz man ir cemme, kāpēc tieši „homo eocs”, ne es, izdomā vai noskata ārzemēs un ievieš Latvijā visādas interesantas idejas, piemēram, ekoteroristu sēklu bumbas vai saulespuķu dārzus smirdīgās Sarkandaugavas vecupes krastā. Esmu lielā sajūsmā par Zaļo darba rīku kasti – e-grāmatu ar idejām zaļu pasākumu rīkošanai.

ANITRA TOOMA

ĀRIS ADLERS

Ir patīkami, ka Latvijā ir nevalstiskas organizācijas, kas darbojas ne tikai kādu interešu grupu aizstāvībai, bet domā, kā uzlabot pasauli, kurā mēs dzīvojam – liekot cilvēkiem domāt un aizdomāties par savu rīcību un kā mūsu rīcība ietekmē apkārtni un pat globālus procesus. Saruna par pārtikas suverenitāti bija viena no tām reizēm, kad bija iespēja būt tādu, nedaudz ideālistisku cilvēku starpā, kuriem rūp gan tas, ko viņi ēd paši un kādu labumu viņu rīcība dod sabiedrībai, ekonomikai un videi.

ĀRIS ADLERS

Visas atsauksmes »

Notikumu kalendārs

28.08.2014: ‘Tepat aiz stūra’ Presentē Zaļo Karti
„Tepat aiz stūra” noslēguma pasākumu  / Lasīt vairāk…
30-31.08.2014: Foto Izstāde ‘cilvēks:daba’
Tirdzniecības centrā “Domina”
Katru pirmdienu: EcoEnglish
Uzlabo savas angļu valodas prasmes, apspriežot vides tematiku / Lasīt vairāk…
Katru ceturtdienu: Radošā darbnīca
“No atkrituma par atradumu.” / Lasīt vairāk…
Katru otrdienu un piektdienu: joga Zaļajā stāvā!
Katru otrdienu un piektdienu jogo Zaļajā stāvā. / Lasīt vairāk…