homo ecos: aktualitātes

EIROPAS BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS

EIROPAS BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS

Varbūt arī Tu esi domājis līdzīgi Sprīdītim aizdoties laimes meklējumos? Protams, nekur nav tik labi kā mājās, toties lielisku pieredzi, vērtīgas prasmes un nebijušus iespaidus došanās Eiropas brīvprātīgajā darbā garantē gan. Pavisam drīz tuvojas tuvākā pieteikšanās perioda beigas, tāpēc jārīkojas ir ātri.

Meklējam dalībniekus apmācībām Francijā!

Meklējam dalībniekus apmācībām Francijā!

Trim motivētiem un zinātkāriem “homo ecos:” ideju atbalstītājiem vēlamies piedāvāt iespēju apmeklēt apmācību kursu “Ikdienas ekoloģija: mazi solīši, lielas izmaiņas, kas tiek organizēts Aurelā, Francijā no 28. septembra līdz 9.oktobrim.

Atsauksmes par he:

ILZE LIPSKA

Mums visiem taču gribas dzīvot skaistā, tīrā un veselīgā vidē, vai ne? Bet ar gribēšanu vien nepietiek. Ir jādara kaut kas lietas labā. Patiešām prieks, ka eksistē „homo ecos”, kas aktualizē svarīgas tēmas, liekot aizdomāties un atcerēties, ka vide, kurā dzīvojam, tās radīšana, ir mūsu pašu rokās, un kamēr tu, cilvēk, neko nedarīsi, nekas arī nenotiks. „homo ecos” iedvesmo, pačukst priekšā un aicina tevi iesaistīties – kaut ar vienu vienīgu zaļu apņemšanos katru gadu. Iesāc, pievienojies, un tu jutīsi, cik tas ir dabiski – rūpēties par vidi sev apkārt.

ILZE LIPSKA

DACE RUKŠĀNE

Ja man prasītu, kas ir manas trešās mājas (pirmās divas ir mans dzīvoklis un lauki), tad es bez šaubīšanās teiktu, ka tās ir „homo ecos”. Te ir mierīga, gaiša un ļoti atsaucīga vide, kur pat aizņemtākajiem vienmēr atradīsies laiks tevi uzklausīt. Lai gan par zaļi domājošajām organizācijām valda uzskats, ka tās ir ekstrēmas un agresīvas, te nav nekā no tā – tiek pieņemti visdažādāko uzskatu cilvēki un pacietība, laipnība ir galvenie vadmotīvi. Paralēli izglītojošām lekcijām un pasākumiem, te var atrast lielisku bibliotēku zaļam dzīvesveidam un katrā solī var redzēt, ka paši biroja darbinieki arī dzīvo zaļi. Un te darbojas viens no pacietīgākajiem, izpalīdzīgākajiem un draudzīgākajiem tiešās pirkšanas pulciņiem.

DACE RUKŠĀNE

ANSIS BOGUSTOVS

Man ļoti simpatizē „homo ecos” pieeja – runāt ar praktiskiem piemēriem. Pilna pasaule ir ar tādām mājaslapām, kas teoretizē un moralizē, bet nepasaka, kā reāli ar katru savu soli kļūt vismaz domājošākam par vides jautājumiem. Tāpēc es „homo ecos” cienu vairāk nekā citas organizācijas, kas tikai tic zaļajam dievam un neatbild uz jautājumu, kā sasniegt zaļā dzīvesveida laimi. Viena no jautrākajām lietām man bija piedalīties projektā, kas lika aizdomāties par pūdējamo pārtiku – ko ēdu, pērku , gatavoju, izmetu. Man bija kauns atskārst, ka nemaz neesmu tik ideāls. Jautājumi, ko paceļ „homo ecos”, ir vairāk Latvijā risināmi, kā vispār uz planētas. Kā teicis Imants Ziedonis – ja gribi sakārtot pasauli, sāc ar savu pagalmu.

ANSIS BOGUSTOVS

ANITRA TOOMA

„homo ecos” ik pa brīdim pagriež manu dzīvi par dažiem grādiem vēl zaļākā virzienā. Joprojām brīnos, cik ļoti ieradumus var mainīt divu nedēļu eksperiments “Neizmet ēdienu”, kad man nācās katru dienu nosvērt pārtikas atkritumus un pierakstīt svaru. Dažreiz man ir cemme, kāpēc tieši „homo eocs”, ne es, izdomā vai noskata ārzemēs un ievieš Latvijā visādas interesantas idejas, piemēram, ekoteroristu sēklu bumbas vai saulespuķu dārzus smirdīgās Sarkandaugavas vecupes krastā. Esmu lielā sajūsmā par Zaļo darba rīku kasti – e-grāmatu ar idejām zaļu pasākumu rīkošanai.

ANITRA TOOMA

ĀRIS ADLERS

Ir patīkami, ka Latvijā ir nevalstiskas organizācijas, kas darbojas ne tikai kādu interešu grupu aizstāvībai, bet domā, kā uzlabot pasauli, kurā mēs dzīvojam – liekot cilvēkiem domāt un aizdomāties par savu rīcību un kā mūsu rīcība ietekmē apkārtni un pat globālus procesus. Saruna par pārtikas suverenitāti bija viena no tām reizēm, kad bija iespēja būt tādu, nedaudz ideālistisku cilvēku starpā, kuriem rūp gan tas, ko viņi ēd paši un kādu labumu viņu rīcība dod sabiedrībai, ekonomikai un videi.

ĀRIS ADLERS

Visas atsauksmes »

Notikumu kalendārs

25.08. Neredzamie aktieri Rīgas ielās
25. augustā (ceturtdiena) plkst. 18:00 notiks unikālā projekta „Urbānā Skatuve 2!” ietvaros saveidoto slepeno videomateriālu prezentēšana biedrības „homo ecos:” Zaļajā stāvā.  Lasīt vairāk…
25.08. Orientēšanās un mīklu spēle komandām
Orientēšanās spēlē izzināsim apkaimes vēsturi, satiksim vietējos iedzīvotājus un dzirdēsim bagātīgus stāstus par Sarkandaugavu un Kundziņsalu un, protams, iesim kājā garā vasaras-rudens pastaigā.  Lasīt vairāk…
27.08. Repair Cafe #5 // PLANT Edition
Nepalaidiet garām nākamo Repair Cafe #5, kas notiks šī gada 27. augustā. Šoreiz tās galvenā tēma būs augi!  Lasīt vairāk…

[accordion title="18.08. Spēlējoties ar stiklu!"]
Vēlies uzdarināt pats savu glāzi, kurā saliet svaigi spiestu ābolu sulu vai kādu citu atspirdzinošu dzērienu?  Lasīt vairāk…
[/accordion]