• <br /><br /><br />
  Klimata pārmaiņas Latvijā - izaicinājums un iespēja?

  Uz priekšu
 • <br /><br /><br />Dokumentālo filmu mēnesis “Ar domu par labāku pasauli”
  Dokumentālo filmu mēnesis “Ar domu par labāku pasauli”

  Lasīt vairāk
 • Videi draudzīgu pasākumu organizēšana. Rokasgrāmata.

  Videi draudzīgu pasākumu organizēšana. Rokasgrāmata.

  Vairāk

homo ecos: aktualitātes

Atsauksmes par he:

ILZE LIPSKA

Mums visiem taču gribas dzīvot skaistā, tīrā un veselīgā vidē, vai ne? Bet ar gribēšanu vien nepietiek. Ir jādara kaut kas lietas labā. Patiešām prieks, ka eksistē „homo ecos”, kas aktualizē svarīgas tēmas, liekot aizdomāties un atcerēties, ka vide, kurā dzīvojam, tās radīšana, ir mūsu pašu rokās, un kamēr tu, cilvēk, neko nedarīsi, nekas arī nenotiks. „homo ecos” iedvesmo, pačukst priekšā un aicina tevi iesaistīties – kaut ar vienu vienīgu zaļu apņemšanos katru gadu. Iesāc, pievienojies, un tu jutīsi, cik tas ir dabiski – rūpēties par vidi sev apkārt.

ILZE LIPSKA

DACE RUKŠĀNE

Ja man prasītu, kas ir manas trešās mājas (pirmās divas ir mans dzīvoklis un lauki), tad es bez šaubīšanās teiktu, ka tās ir „homo ecos”. Te ir mierīga, gaiša un ļoti atsaucīga vide, kur pat aizņemtākajiem vienmēr atradīsies laiks tevi uzklausīt. Lai gan par zaļi domājošajām organizācijām valda uzskats, ka tās ir ekstrēmas un agresīvas, te nav nekā no tā – tiek pieņemti visdažādāko uzskatu cilvēki un pacietība, laipnība ir galvenie vadmotīvi. Paralēli izglītojošām lekcijām un pasākumiem, te var atrast lielisku bibliotēku zaļam dzīvesveidam un katrā solī var redzēt, ka paši biroja darbinieki arī dzīvo zaļi. Un te darbojas viens no pacietīgākajiem, izpalīdzīgākajiem un draudzīgākajiem tiešās pirkšanas pulciņiem.

DACE RUKŠĀNE

ANSIS BOGUSTOVS

Man ļoti simpatizē „homo ecos” pieeja – runāt ar praktiskiem piemēriem. Pilna pasaule ir ar tādām mājaslapām, kas teoretizē un moralizē, bet nepasaka, kā reāli ar katru savu soli kļūt vismaz domājošākam par vides jautājumiem. Tāpēc es „homo ecos” cienu vairāk nekā citas organizācijas, kas tikai tic zaļajam dievam un neatbild uz jautājumu, kā sasniegt zaļā dzīvesveida laimi. Viena no jautrākajām lietām man bija piedalīties projektā, kas lika aizdomāties par pūdējamo pārtiku – ko ēdu, pērku , gatavoju, izmetu. Man bija kauns atskārst, ka nemaz neesmu tik ideāls. Jautājumi, ko paceļ „homo ecos”, ir vairāk Latvijā risināmi, kā vispār uz planētas. Kā teicis Imants Ziedonis – ja gribi sakārtot pasauli, sāc ar savu pagalmu.

ANSIS BOGUSTOVS

ANITRA TOOMA

„homo ecos” ik pa brīdim pagriež manu dzīvi par dažiem grādiem vēl zaļākā virzienā. Joprojām brīnos, cik ļoti ieradumus var mainīt divu nedēļu eksperiments “Neizmet ēdienu”, kad man nācās katru dienu nosvērt pārtikas atkritumus un pierakstīt svaru. Dažreiz man ir cemme, kāpēc tieši „homo eocs”, ne es, izdomā vai noskata ārzemēs un ievieš Latvijā visādas interesantas idejas, piemēram, ekoteroristu sēklu bumbas vai saulespuķu dārzus smirdīgās Sarkandaugavas vecupes krastā. Esmu lielā sajūsmā par Zaļo darba rīku kasti – e-grāmatu ar idejām zaļu pasākumu rīkošanai.

ANITRA TOOMA

ĀRIS ADLERS

Ir patīkami, ka Latvijā ir nevalstiskas organizācijas, kas darbojas ne tikai kādu interešu grupu aizstāvībai, bet domā, kā uzlabot pasauli, kurā mēs dzīvojam – liekot cilvēkiem domāt un aizdomāties par savu rīcību un kā mūsu rīcība ietekmē apkārtni un pat globālus procesus. Saruna par pārtikas suverenitāti bija viena no tām reizēm, kad bija iespēja būt tādu, nedaudz ideālistisku cilvēku starpā, kuriem rūp gan tas, ko viņi ēd paši un kādu labumu viņu rīcība dod sabiedrībai, ekonomikai un videi.

ĀRIS ADLERS

Visas atsauksmes »

Notikumu kalendārs

Ceturtdienā 19. martā: Filmu mēnesis
Kampaņus atklāšanus pasākums Centrāltirgū.
Otrdienā 24. martā: NVO Festivāls
Latvijas Jaunatnes padome (LJP) sadarbībā ar jauniešu organizācijām no visas Latvijas rīko Jauniešu NVO festivālu “Jaunieši iesaistās”. / Lasīt vairāk…
Ceturdienā 25. Radošā darbnīca: ziemassvētku adventes kalendāru
Nāc pie mums uz radošo darbnīcu un darini pats Ziemassvētku adventes kalendāru. / Lasīt vairāk…
Katru pirmdienu: eco- french valoda!
Vai vēlies apgūt franču valodu draudzīgā atmosfērā un paplašināt savas zināšanas iemācoties ko jaunu vēl šajā gadā?  Ir īstais brīdis uzsākt eco-french valodas apmācības iesācējiem kopā ar Elise no Francijas. Katru pirmdienu no 18:00 līdz 19:00 . Lasīt vairāk… 
Katru otrdienu, ceturtdienu un piektdienu: joga Zaļajā stāvā!
Katru otrdienu, ceturtdienu un piektdienu joga Zaļajā stāvā. / Lasīt vairāk…