Ielaušanās pilsētā #2

Ielaušanās pilsētā #2

Šā gada 22. jūlijā no plkst. 16.00 līdz 19.00 Aldara parkā Sarkandaugavā notiks otrā Pilsētas laboratorijas ielaušanās pilsētā (urbānā intervence), kuras laikā tiks radīta skatuve un norisināsies dažādas radošās darbnīcas.

Aldara parks, kuru ieskauj Rīgas 28. vidusskola, Latvijas kultūras muzejs «Dauderi» un Aldara alus muzejs, dzelzceļa sliedes un dzīvojamo māju masīvs, ir vietējās nozīmes aizsargājams kultūras piemineklis Sarkandaugavā. Šodien parks ir nolaists, tajā atrodas kādreizējā alus darītāja villas “Waldschlosschen” parka mākslīgās pilsdrupas un ūdens baseins, kas liecina par laiku pagātnē, kad parks bija skaisti kopta teritorija. Tuvākajos gados notiks parka atjaunošana, tas atkal kļūs par rekreācijas vietu Sarkandaugavas iedzīvotājiem un viesiem. Taču, kamēr notiek metu konkurss, strādā pilsētplānotāji, parka teritorijas uzlabošanu pārņem vietējie jaunieši, kuri kopā ar vēsturnieku un pasīvās būvniecības praktiķi Krišjāni Langi 22. jūlijā parkā veidos skatuvi. Izmantojot dažādus pāri palikušus materiālus — koka paletes, dēļu galus, atgriezumus —, tiks veidots paaugstinājums, kuru tuvākajos gados varēs izmantot dažādām radošām aktivitātēm.

Krišjānis: ”Ir vietas, kuru uzlabošanai ne vienmēr ir vajadzīgi milzīgi resursi, risinājumi var būt salīdzinoši vienkārši. Uzstādīt parkā soliņu, izveidot skatuvi āra pasākumiem vai iekārtot ielu vingrošanas vietas var, apvienojot idejas un darbu un izmantojot materiālus, kurus citādāk aizvestu uz izgāztuvēm. Cilvēki mazdārziņos jau desmitiem gadu veiksmīgi ir pierādījuši praksē atkārtoti izmantotu materiālu dzīvotspēju, tādā veidā sniedzot arī lielu ekonomisku atspaidu. Tas ir gan prātīgāk, gan radošāk nekā papildināt atkritumu izgāztuves.”

Kamēr jaunieši būvēs skatuvi, pārējie pasākuma apmeklētāji varēs iesaistīties biedrības “homo ecos:” organizētās mūzikas instrumentu un skatuves rotājumu radīšanas darbnīcās. Arī mūzikas intrumenti un rotājumi taps no otrreiz izmantotiem materiāliem, to konstrukcijas būs pietiekami vienkāršas, lai izgatavošana būtu pa spēkam ikvienam interesentam.

homo ecos: projekta vadītāja Antra Pētersone: ”Apmeklētāji varēs pārliecināties, ka lietu mūžu var un vajag pagarināt — lietderīgi tās izmantot, sagatavojot unikālas lietas savam mājoklim vai parkam. Ceram, ka daļu radīto mūzikas instrumentu un rotājumu varēsim izmantot septembra nogalē Aldara parkā paredzētajā “Pilsētas laboratorijas” Sarkandaugavas apkaimes pasākumā, kurā vietējiem jauniešiem pievienosies arī Somijas un Baltkrievijas jauniešu organizācijas.

Ielaušanās pilsētā ir daļa no plašāka apkaimes plānošanas projekta, kurā aktīvi iesaistīsies Sarkandaugavas jaunieši, šī gada laikā pētot savu skolu, tās tuvāko apkārtni un apkaimi. Projekta laikā Sarkandaugava pārtaps par pilsētas laboratoriju, kuras galvenie iniciatori būs paši jaunieši.

Projekta «Green manual for youth space» aktivitātes tiek līdzfinansētas ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja finansiālu atbalstu. 

norden_eng

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Pēdējie jaunumi

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta

KOMENTĒT