Šonedēļ studijā viesosies pārstāvji no biedrības “Zaļā brīvība” un veikala “Dabas Dobe”, lai runātu par eko marķējumiem pārtikai. Cik daudz dažādu eko marķējumu pieejami Latvijā? Ko tie nozīmē un kā atšķiras? Vai protam tos atpazīt?
Skeptiķi saka, ka elektroauto neiemantos popularitāti Latvijā, bet citam, savukārt, škiet, ka nav labāka izgudrojuma…- kluss, taupīgs, videi draudzīgs. Kādi ir elektroauto plusi un mīnusi? Ko par so auto saka pieredzējuši braucēji? LR5, žurnāliste Sandra Kropa diskutē ar elektroauto pazinējiem – raidījumā homo ecos:
“Viena stunda tumsā. Ko tā mums iemāca un par ko domāt aicina organizatori? “Zemes stundas” mācības. Raidījumā homo ecos: par tikko notikušo akciju “Zemes stunda” Latvijā un pasaulē.
Studijā TV dīva Anna Rozīte un Juris Burlakovs, Latvijas Universitātes pasniedzējs.
Lietus mežu izciršana. Kā tas skar mūs? Par to stāsta aktieris Andris Bulis, kas atgriezies no “1000 jūdžu ekspedīcijas” Sumatras salā un lapas.lv direktore Inese Vaivare.
Vai lietojam par daudz gaļas uzturā? Vai veģetārisms nekaitē veselībai? Ko par to saka ārsti un vides zinātnieki, par to, šis nedēļas raidijumā homo ecos:
Šoreiz homo ecos: raidījumā Māris Liepkalns un Solvita Strače par cilvēku atbildību iegādājoties dzīvnieciņus, un kur tos nogādāt, ja nav iespējams par tiem parūpēties.
Studijā ar Sandru Kropu Roberts Jevsejevs, būvmateriālu eksperts, kas veido projektu mājām no kaņepju materiāliem un Reinis Ruska, eko-dzīvesveida aktīvists, kas uzcēlis māju ģimenei savām rokām
Kas ir biodegvielas sastāvā? Kā jūrā samazinājies svina daudzums kopš to nepievieno degvielai? Par biodegvielu raidījuma homo ecos: studijā stāsta LU profesors Valdis Kampars no Lietišķās ķīmijas institūta un Mārtiņš Stirāns no Latvijas degvielas tirgotāju asociācijas.
Kā atrast savu zemnieku, no kura iegādāties produktus un dzīvot videi draudzīgāk?
Šajā raidījumā runājam par Baltijas jūras veselību un ekspedīciju “Mana jūra”.
Studijā kampaņas “Mana jūra” veidotājs Jānis Ulme un Hidroekoloģijas institūta vadītāja Anda Ikauniece.
Kā uzvesties aizsargājamās teritorijās, ko darīt ja atrodi dzīvnieka mazuli? Par to raidījumā pastāstīs Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange un Emīls Gulbis no skauti.lv
Vai zinājāt, ka melna krāsa džinsiem var būt toksiska un kaitīga nēsātājam? Vai zinājāt, ka Indijā un citur pasaulē tiek piesārņota daba, lielos daudzumos krāsojot kokvilnu Eiropas tirgum? Šajā raidījumā runāsim par apģērbu, ko pērkam, un apģērba ražošanas industrijas ietekmi uz vidi.
Studijā Līga Rudzīte attīstības sadarbības eksperte no LAPAS un ķīmiķe Jana Simanovska.
Šoreiz raidījumā žurnālists Jānis Krops sarunā ar Valteru Storopovu un Leldi Zēnu par ķīmiskajām vielām, ko uzņemam ikdienā caur plastmasu.
Latvija ir bagāta ar purviem, kas ir unikāla ekosistēma. Liela daļa no tiem ir speciāli aizsargājamās dabas teritorijas. Cik daudz par tiem zinām?
Vai Latvijā ir sastopams smogs un vai gaisa kvalitāte butiski atšķiras ziemā un vasarā? Šajā raidījumā Māra Upmane-Holšteine kopā ar Ivetu Indriksoni un Kārli Būmeisteru runā par gaisa kvalitāti pilsētās, kā tas ietekmē veselību un kā to mēra.
Šoreiz homo ecos: saruna par ezeriem, ūdens kvalitāti upēs un ezeros, kā tos nosargāt?
Kas ir siltumsūkņi un vai tie ir “zaļi” un ekonomiski? Par to šīs nedēļas raidījumā.
Šoreiz homo ecos: Magnusa Eriņa vadībā, raidījuma tēma – bites un to nozīme vides saglabāšanā
Piedalās bitenieks Uģis Mālnieks un Latvijas biškopības biedrības pārstāvis Armands Krauze.
Vai vārds “eco” uz iepakojuma nozīmē, ka prece tiešām gatavota no videi draudzīgiem materiāliem un vai preces cena ir kvalitātes rādītājs? Par to šīs nedēļas raidījumā.
Jā, arī pasākumu var organizēt videi draudzīgi. Par to, kā tas iespējams, Mārai Upmanei – Holšteinei stāsta Agnese Kalniņa no “Give and Get”, Kristiāna Dravinska no projekta “Decarbonize our Future”
Šonedēļ Māra Upmane – Holšteine raidījumā homo ecos: veido diskusiju par to, kas gan ir trokšņu piesārņojums.
Kas ir saules enerģijas kolektori, saules paneļi – par to raidījumā pie Māras Upmanes – Holšteines
Par ĢMO, kas tie ir, vai sastopami Latvijā un vai tie ir bīstami videi un cilvēkam?
Par tūrisma vietu sertificēšanu. Studijā Asnāte Ziemele, “Lauku ceļotājs” vadītāja, Liene Odīte z/s Kosīši.
Kādas atšķirības starp dabas aizsardzības teritorijām, un vietām, kur neskaitās liegumi vai aizsargājama teritorija? Kas par maluzvejniecību jāzina katram, arī tiem, kas nav makšķernieki?
Šoreiz homo ecos: runājam par ūdeņiem – pazemes ūdeņiem, ūdeni kā resursu.
Kā kļūt par vides žurnālistu Latvijā? To stāsta Latvijā zināmā žurnāliste Sandra Kropa un žurnālistiskas un mediju studiju absolvente Dana Zālīte.
Šajā sestdienā Māra raidījumā homo ecos: diskutē par klimata pārmaiņām ar LU docentu un vadošo pētnieku Raimondu Kasparinski.
Noslēdzošajā homo ecos: raidījumā par zaļo ceļošanu
Jaunākie komentāri