
Esošā pārtikas sistēma ir cirks, kuru mēs neapzinoties spēlējam līdzi. Kampaņa “Beidz spēlēt pārtikas cirku!” palīdzēs izprast, kuri gājieni to veicina un kuri – izbeidz, kā neiesaistīties esošajā spēlē un nekļūt tajā par kauliņu, kā neļauties nejaušībām un domāt par savu pārtikas izvēli ilgtspējīgi.
Atbildīgs pārtikas patēriņš tā ir cieņa pret planētu un tās iemītniekiem – cilvēkiem, dzīvniekiem, augu valsti. Cieņa pret cilvēkiem, kuri mūs baro, – zemniekiem Latvijā un pasaulē. Tā ir spēja ieraudzīt saikni starp individuālo rīcību un tās ietekmi uz globālo attīstību.
Saskatīt saikni starp lokālo un globālo kampaņas ietvaros palīdzēs dokumentālā filma “Laimes ekonomika”, uz kuras seansu 21. martā plkst. 15.00 kinogalerijā “K-Suns” aicināti rīdzinieki, bet kino mēneša ietvaros no 20. marta līdz 25. aprīlim 100 Latvijas novados varēs noskatīties ikviens iedzīvotājs. Filmas autori meklē laimes formulu globālo korporāciju veidotajā pasaulē, kurā labklājīgi dzīvojoši cilvēki bieži vien jūtas depresīvi un patērētāju kultūras nomākti. Par kino mēneša norises vietām plašāka informācija atrodama kartē. Visi kinoseansi ir bez maksas.
20 kino mēneša norises vietās “Latvijas Zemnieku federācija” uz diskusijām par pārtikas ražošanas un patēriņa aktualitātēm aicinās arī zemniekus. Diskusijās runās par globalizācijas ietekmi uz pārtikas patēriņa izmaiņām un lauksaimniecības nozares attīstību un Latvijas zemnieku ietekmi pasaules norisēs. Zemnieks ir nozīmīgākais pārtikas ražošanā, jo ražo pārtiku un izejvielas dažādiem pārtikas produktiem. Katra zemnieka izpratne un atbildība par kvalitatīvas pārtikas ražošanu un ilgtspējīgu saimniekošanu tiešā veidā ietekmē iedzīvotāju iespējas iegādāties kvalitatīvu pārtiku un pasaules iedzīvotāju iespējas izvairīties no industrializācijas negatīvās ietekmes, saglabājot vietējo, dabīgo, veselīgo un ilgtspējīgu ģimenes saimniecības modeli.
Savukārt no 19. marta līdz pat maija beigām Latvijas lielākajās pilsētās – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Valmierā, Rezeknē un Daugavpilī – varēs apskatīt “National Geographic” ceļojošo fotoizstādi “Pārtikas neredzamā puse”. Fotogrāfijās atspoguļota pārtikas produktu audzēšana jaunattīstības valstīs. Izstādi Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā var apskatīt no 19. marta līdz 28. martam. Informācija par citām norises vietām atrodama šeit.
Lai labāk izprastu atbildīga pārtikas patēriņa būtību, no aprīļa izaicinājumā iesaistīsies sabiedrībā atpazīstamas personības, kuras centīsies ieviest atbildīga pārtikas patēriņa principus savā dzīvē, tādā veidā iedvesmojot arī plašāku sabiedrību, kā arī parādīt, cik vienkārši vai sarežģīti tas ir, ar kādiem izaicinājumiem nākas saskarties un kādus risinājumus katrs indivīds var atrast.
Sekojiet kampaņas norisei mūsu mājas lapā un biedrības sociālo mediju kontos!
Kampaņa norisinās projekta “Glokalizācija – vietējā atslēga globālai attīstībai. Eiropas gads attīstībai 2015 un ES Prezidentūras projekts Latvijas ES Prezidentūrai 2015” ietvaros. Projekta ieviešanu finansiāli atbalsta Eiropas Savienība (90%), Sabiedrības integrācijas fonds (5,42%) un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija (4,58%). Projektu īsteno Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) sadarbībā ar trim biedru organizācijām – “homo ecos:”, Latvijas Zemnieku federāciju un Latvijas Lauku forumu. Projekta ietvaros paredzēta virkne pasākumu, lai vairotu iedzīvotāju izpratni par attīstības sadarbības jautājumiem un jo īpaši par individuālās rīcības ietekmi uz globāliem procesiem. Vairāk informācijas – www.lapas.lv. Kampaņas atsevišķas aktivitātes tiek līdzfinansētas no projekta “Lokālā rīcība globālai attīstībai”, kuru finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.
Jaunākie komentāri