
2011.gadā, no 4. līdz 13. augustam Kolkā notika staptautisks jauniešu apmaiņas projekts “Speak for Nature!”, kura ietvaros 25 jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem 10 dienas pavadīja, iepazīstot dabas daudzveidību un dažādus tās elementus, lai pēc tam video un fotogrāfijās atspoguļotu spilgtus un atmiņā paliekošus stāstus par dabā redzēto, dzirdēto, sajusto un piedzīvoto.
Projekta dalībnieki pārstāvēja 4 valstis – Latviju, Austriju, Rumāniju un Bulgāriju – un tā ietvaros viņiem bij iespēja piedalīties dažādās lekcijās un radošajās darbnīcās par bioloģijas, fotogrāfijas un komunikācijas tematiem, kā arī kopā strādāt pie fotogrāfiju un video projektiem, kas atspoguļo kādu īpašu dabas sastāvdaļu. Projekta rezultātā ir tapušas neskaitāmas fotogrāfijas, no kurām daļu var aplūkot “homo ecos:” facebook profilā, ka arī grupu projekti, kurus var redzēt zemāk.
Vairāk par projektā notikušo var lasīt interneta blogā.
Projektu īstenoja biedrība “homo ecos:” un projekts “Pēdu stāsti”, un tas tapis ar ES neformālās izglītības programmas “Jaunatne darbībā” un A/S “Latvijas Valsts meži” projekta “Mammadaba” atbalstu.
Visvairāk atmiņā ir palikušas divas nodarbības: meklējām kokos dzīvojošus kukaiņus un braucām Slīteres nacionālo parku lūkoties. Ar kukaiņiem un sīkām radībām ir tā, ka jāzin tikai, kur tās mājo, tad ieraudzīt var visvisādas radības. Šis pasākums man lika aizdomāties par vārdu „mājas”, kas tas īsti ir par konceptu un kādam tam būtu jābūt, jo pat miris koks ir mājvieta, tad kāpēc cilvēki tik ļoti grib sevi ieslēgt vismodernāko mājokļu četrās sienās, kur no dabas ir tik vien kā apmaldījusies muša.
- Paula Āboliņa – Ābola, Latvijas grupas dalībniece
homo ecos:
Jaunākie komentāri