Viņi dara tā. Eksperiments

2013. gada novembrī pieci dažādi cilvēki un viņu ģimenes piedalījās eksperimentā, kura mērķis bija pārliecināties (vai pretēji – negūt pārliecību), vai plānveidīgi iepērkoties un gatavojot maltītes, atkritumos tiek izmests iespējami maz pārtikas. Eksperimenta dalībnieki - Dace, Ilze, Anitra, Ansis un Toms - svēra un analizēja, ko un kāpēc izmet, bet vēl jo svarīgāk – pārdomāti iepirkās un plānoja maltītes. Portālā Draugiem.lv veiktā aptauja liecina, ka tie cilvēki, kuri izmet pārtiku, ļoti bieži izmet jau pagatavota ēdiena pārpalikumus.

Eksperimenta norisei varēja sekot līdzi katra dalībnieka profilā (skaistās melnbaltās bildes zemāk), kā arī raidījumā “Vides fakti” (skatīt Par kampaņu sadaļu Video). Savukārt sociālantropoloģe Agnese Bankovska apkopoja eksperimenta gaitā veiktos novērojumus  un uzrakstīja Piezīmes uz eksperimenta dienasgrāmatas lapām.

Eksperimentā joprojām aicināts piedalīties ikviens. Izmantojiet mūsu izstrādātās dienasgrāmatas Dalīsim brālīgi? Eksperimenta dienasgrāmata vai Dalīsim brālīgi? Eksperimenta dienasgrāmata.docx un pastāstiet par eksperimenta rezultātiem arī mums: office@homoecos.lv vai arī sociālajos medijos Facebook.com, Draugiem.lv vai Twitter.com, lietojot #neizmetēdienu.

Dace Rukšāne - Ščipčinska

Dace Rukšāne – Ščipčinska

Ilze Lipska

Ilze Lipska

Anitra Tooma

Anitra Tooma

Toms Grēviņš

Toms Grēviņš

Ansis Bogustovs

Ansis Bogustovs