Komanda un partneri

KOMANDA

arturs

ARTŪRS JANSONS

Artūrs ir pietiekami vecs, lai vairs neorganizētu revolūcijas, bet ir pārliecināts, ka tikai katrs pats var mainīt savu dzīvi. Viņš mainās pats un aicina to darīt citiem! Artūrs ir viens no biedrības līdzdibinātājiem, bet tagad cenšas kā māk palīdzēt “homo ecos:” komandai katrā projektā, kas ir viņa sirdij tuvs un saprotams.

Krāsa: Tumši zila

“KATRAM SAVS CEĻŠ…”

agita

AGITA PUSVILKA

Ilgtspējas vadlīniju pārzinātāja, kas katru uzdevumu paveic ar lielu rūpību un atbildību. Agitas stratēģiskais redzējums, kritiskā pieeja un lieliskās komunikācijas prasmes bagātina “homo ecos:” sociālās kampaņas un iniciatīvas.

“JĀPADOMĀ!”

elina

ELĪNA PEKŠĒNA

Laiks apstāties un izvērtēt, kur iesaistīties! Esmu priecīga būt daļa no “homo ecos:”, jo te ir iespēja strādāt ar videi draudzīgiem un izglītojošiem pasākumiem.

Krāsa: Zaļie pavasarīgie toņi

Lilija

LILIJA APINE

Ir laiks ieraudzīt, ka mūsu individuālā labklājība nevar būt izolēta no tā, kas notiek ar pārējiem cilvēkiem vai dabas vidi kādā citā šķietami tālā vietā. Taču labās ziņas ir tās, ka, lai būtu patiesi laimīgs, nemaz tik daudz nav vajadzīgs.

Krāsa: Zila

“MĒS ESAM PASAULE, KO PIEREDZAM”

Santa

SANTA KRASTIŅA

Diennaktī ir 24 stundas. Svarīgi ir veltīt laiku gan sev, gan citiem, gan izdarīt vairākas jēgpilnas lietas, lai vairotu labo.

Krāsa: Tirkīzs

“KATRAI DARBĪBAI IR NOZĪME”

VĒSTURE

“homo ecos:” sākums meklējams 2007. gadā, kad vairākiem labiem draugiem radās ideja par sociālu akciju “Paņem papīra maisu!”. Tās ietvaros “Statoil” degvielas uzpildes stacijās tika izvietoti stendi, kur piknikotāji bez maksas varēja saņemt videi draudzīgus papīra maisiņus, ražotus no otrreizēji pārstrādāta papīra un neizmantojot fosilo kurināmo. Ideju atbalstīja arī valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts meži”, un tā piknikotāju rokās nonāca 70 000 papīra maisiņu. Akcija turpinājās arī 2008. un 2009. gadā, aicinot cilvēkus neatstāt netīrumus dabā. Šis bija pirmais solis vides apziņas veidošanā. Lai plašāk stāstītu par dabas resursu saudzēšanu un videi draudzīga iepakojuma izmantošanu, tika nodibināta biedrība “dabasdraugiem.lv”.

“homo ecos:” vārds dzima 2009. gadā, kad biedrības veidotāji nolēma paplašināt tās darbību un arī mainīt nosaukumu. Homo Sapiens tehnokrātiskā prāta diktētā attīstības skrējienā ir nonācis līdz brīdim, kad viņa darbības un radītās tehnoloģijas ir neatgriezeniski izšķērdējušas Zemes resursus. Mēs atrodamies globālās sasilšanas epicentrā un aizvien pieaugošo atkritumu kalnu pakājē. Lai izdzīvotu, mums ir jākļūst par Homo ecos jeb ekoloģisko cilvēku. Homo ecos – tā ir nākotnes sabiedrība, kas nešķērdējas ar dabas piedāvātajiem resursiem, bet prot tos izmantot sev un saglabāt arī nākamajām paaudzēm.

SADARBĪBA

“homo ecos:” ir plašs draugu un sadarbības partneru loks. Esam gandarīti par atsaucīgajiem un zinātkārajiem brīvprātīgajiem un domubiedriem, kā arī sadarbību ar citām vides organizācijām, jo tikai kopā iespējams radīt un īstenot daudzas lieliskas idejas. Nozīmīga bijusi sadarbība ar Jēla Universitāti, vairākus gadus sekojot ANO Klimata konferences aktualitātēm un komunicējot par starptautisko klimata sarunu norisi un rezultātu nodošanu plašākai publikai. Radošo darbnīcu un dažādu māksliniecisku iniciatīvu ietvaros sastapti patiesi iedvesmojoši dizaineri un amatnieki, ar kuriem biedrība uzsākusi veiksmīgu sadarbību videi draudzīga dzīvesveida popularizēšanā.

BIEDRĪBAS “HOMO ECOS:” DALĪBA ORGANIZĀCIJU APVIENĪBĀS UN SADARBĪBAS TĪKLOS

2017.gadā Artūrs Jansons ir ievēlēts Vides konsultatīvajā padomē.

2017. gadā Artūrs Jansons un Santa Krastiņa ir ievēlēti LVAF konsultatīvajā padomē.

Biedrība ir European Bioplastics biedrs, sadarbības partneris Eiropas Komisijai Klimata pārmaiņu kampaņā, ir parakstījusi partnerības līgumu ar Eiropas Parlamentu un International Young Nature Friends. “homo ecos:” ir Repair Cafe sadarbības partneris.

FINANSĒJUMS

Lai īstenotu biedrības idejas un nodrošinātu pilnvērtīgu darbību, “homo ecos:” ir vairāki finansējuma avoti:
Biedrība piesaista finansējumu projektu konkursos, “homo ecos:” ir saņēmis finansējumu no Latvijas vides aizsardzības fonda, Rīgas Domes Izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta departamenta, programmas “Erasmus+ Jaunatne darbībā”, “NORDEN”, Sorosa Fonda – Latvija u.c..
Biedrība veic saimniecisko darbību, sniedzot pakalpojumus (nodarbību un lekciju par vides tēmām organizēšana un vadīšana) un konsultācijas par ilgtspējīgas attīstības jautājumiem.

Biedrības paspārnē ir sociālais uzņēmums Zaļš.

Biedrībai ir sabiedriskā labuma statuss un tā aicina ilgtspējīgi domājošus uzņēmumus un privātpersonas ziedot biedrības aktivitātēm un darbībai. Biedrībai ir izveidota no otrreizējiem materiāliem veidotu funkcionālu suvenīru sērija, no suvenīriem iegūtie ziedojumi tiek izmantoti biedrības ideju īstenošanai.

Aicinām arī Jūs ziedot biedrībai “homo ecos:”!

* Biedrībai ir sabiedriskā labuma statuss, un ziedotāji var saņemt nodokļu atlaides. Par nodokļu atvieglojumiem var uzzināt šeit.